весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 18 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/18/kalinovii_spiv_zvuchatime_v_kirovogradskii.htm
"Калиновий спів" звучатиме в Кіровоградській філармонії. 22-23 травня у Кіровоградській обласній філармонії відбудеться ХІХ Всеукраїнський фестиваль конкурс вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів», - повідомляє kr-admin.gov.ua.

Фестиваль започатковано у 1992 році управлінням культури і туризму облдержадміністрації та обласним центром народної творчості у першу річницю незалежності України.

Взяти участь у фестивалі за честь багатьом регіональним колективам. Щороку до пісенного дійства залучаються більше двох тисяч аматорів з різних куточків України.

У конкурсній програмі цього року своє мистецтво представлять хорові колективи області та гості з інших регіонів України: Дніпропетровської, Вінницької, Полтавської, Харківської, Рівненської, Черкаської областей.

За традицією учасники заходу уквітчають кущі калини, посаджені на честь фестивалю.

У рамках проведення фестивалю у фойє філармонії проходитиме виставка декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Калиновий розмай», на якій майстри презентуватимуть свої кращі вироби та виставка короваїв, спечених майстринями Кіровоградщини.

Під час церемонії урочистого відкриття до фестивальної емблеми – гілки калини – пов'язується щороку новий рушник, спеціально вишитий народними майстринями окремого району чи міста області. У цьому році такої честі удостоєні учасники фестивалю від міста Знам'янки.

За традицією під час фестивалю проводяться благодійні концерти за участю аматорських колективів-учасників та гостей в обласному госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни, у закладах для людей похилого віку.