весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 18 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/18/ditei_viini_jaki_prozhivayut.htm
"Дітей війни", які проживають в селах Кіровоградщини обкрадають шахраї. Діти війни мають право отримати від держави матеріальну допомогу. Але для цього, на жаль, їм доведеться звертатися до суду. Як це зробити, знають не багато людей. Особливо це стосується тих, хто проживає в сільській місцевості. Там ситуація ускладнена ще й діяльністю шахраїв, які за велику суму грошей, а це близько 300-400 грн. пропонують дітям війни «допомогу» в оформленні всіх необхідних документів, а потім, отримавши гроші, зникають. Про це на сьогоднішній прес-конференції у Кіровоградському прес-клубі розповідали представники «Всеукраїнської партії «Дітей війни» та Всеукраїнської громадської організації «Захист дітей війни», - повідомляє кореспондент сайту "весь Кіровоград".

Тому, насправді, громадянам, які відносяться до категорії «діти війни» слід пам'ятати, що інформаційну допомогу та допомогу при подачі документів до суду можна отримати за адресами: Калініна, 32 та Єгорова, 16.

Микола Гончар, юрисконсульт під час прес-конференції у прес-клубі розповів про юридичні особливості звернень «Дітей війни» для відстоювання своїх прав. За його словами раніше щодня за допомогою зверталися сотні людей, зараз трохи менше.

«Раніше, згідно чинного законодавства при зверненні до суду судові витрати становили 3 грн. 40 коп. Нині ж ця цифра збільшилась. Тепер, щоб подати до суду треба заплатити 45 грн. 37 коп. З них 37 грн. йде на інформаційне забезпечення (папір, конверти, марки, ручки і т.д.) і 8,5 грн. – державне мито», - розповів Микола Гончар. Але, за його словами, при зверненні до суду ці витрати «позивач» покладає на «відповідача», в даному випадку "відповідач" - це Пенсійний фонд, установа, яка і виплачує матеріальну допомогу.

Микола Гончар також зауважив, що раніше на території міста позовні заяви від «дітей війни» приймали 3 суди: Кіровський районний, Ленінський районний, та Кіровоградський. Нині ж цією категорією населення займається лише Кіровський районний у місті Кіровограді суд. Через це процес може трохи затягуватись, адже даний суд розглядає ще безліч інших справ.