весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 17 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/17/bogosluzhinnja_na_slavu_svjatoyi_triici.htm
Богослужіння на славу Святої Трійці відбудеться у храмі УПЦ в обласній лікарні. У неділю 23 травня відбудеться богослужіння на славу Св. Трійці, яке буде проводитись за адресою м. Кіровоград, пр. Університетський 2/5, (обласна лікарня) - у Храмі Святої Трійці Української Православної Церкви Київського Патріархату. Відправляє службу українською мовою отець В'ячеслав.

Під приміщення храму Обласна лікарня віддала приміщення колишньої крамниці розташованої біля 6-го лікарняного корпусу. Загалом, традиція лікарняних храмів досить давня- багатьом людям потрібно зайти перед операцією у храм, поставити свічку помолитись, заспокоїтись, та й родичам хворого є місце, де перечекати час операції чи перебування близької людини у реанімації, допомагаючи лікарям молитвою, пише форум Р.К.С.

З історії свята: Свято Святої Тройці називається П'ятдесятницею тому, що зішестя Св. Духа на апостолів відбулося на п'ятдесятий день після Воскресіння Христового. Свято християнської П'ятдесятниці містить у собі подвійне торжество: і на славу Пресвятої Тройці, і на славу Пресвятого Духа, який видимо зійшов на апостолів і уклав новий вічний завіт Бога з людьми.

Перший день П'ятдесятниці, тобто неділю, Церква присвячує переважно на славу Пресвятої Тройці; і цей день у народі називається Троїциним днем, а другий, тобто понеділок, – на славу Духа Святого, від чого називається Духовим днем.

Святкування дня Святого Духа Церква починає, як правило, вечірнім богослужінням у день Тройці. На цьому богослужінні з колінопреклонінням читаються благальні молитви Василя Великого, в яких ми сповідуємо гріхи наші перед Отцем Небесним і, ради великої жертви Сина Його, благаємо помилування; просимо також Господа Ісуса Христа дарувати нам Божественного Духа, на просвічення і зміцнення душ наших, і, нарешті, молимося за спочилих батьків і братів наших, щоб упокоїв їх Господь у місці світлому, квітучому і спокійному.

У свято П'ятдесятниці заведено прикрашати храм і свої житла зеленню – гілками з дерев, квітами і самим стояти з квітами в храмі. Прикрашення храмів і осель в цей день зеленню і квітами є, по-перше, сповіданням живлющої сили Животворчого Духа, а по-друге, – належним присвяченням Йому паростків весн.