весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 14 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/14/u_borgah_po_zarplati_na_pidpriyemstvah.htm
У боргах по зарплаті на підприємствах Кіровоградщини винна держава? Економічно-активні підприємства Кіровоградщини мають борги по заробітній платі у розмірі 41 мільйон 600 тисяч гривень. Про це на засіданні обласної комісії з питань забезпечення своєчасності та погашення заборгованості із виплати заробітної плати, стипендії та інших соціальних виплат повідомила Людмила Давиденко, заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації. Найбільшими боржниками є підприємства Олександрії, Кіровограда та Світловодська.

На засіданні комісії основну увагу приділяли причинам нарощування заборгованостей та термінам їх погашення. Зокрема, мова йшла про КП «Комбінат комунальних підприємств» (Петрівський район), ВАТ «Новоукраїнське АТП 13546» ВАТ «Автотранспортне підприємство 13541» та КП «Координаційний центр по обслуговуванню населення» (Долинський район), КП «Енерговодоканал» (Маловисківський район).

Як з'ясувалося представники районів, а це керівники структурних підрозділів чи відповідних підприємств, не зовсім були готові відповідати на поставлені запитання: чому виникла заборгованість та коли вона буде погашена. Однак, серед основних аргументів виникнення заборгованості у підприємств – це отримання державних дотацій не в повному обсязі, тобто держава заборгувала нам, а ми - людям. Людмила Давиденко на такі аргументи відповіла: «Держава вам нічого не заборгувала, вас поставили керувати, от і керуйте, вчіться вирішувати проблеми».

На завершення заступник голови облдержадміністрації наголосила, щоб у подальшому на засідання обласної комісії приїжджали безпосередньо профільні заступники голів райдержадміністрацій та міських голів або посадові особи, які очолюють місцеві комісії, щоб вести змістовну, предметну, компетентну розмову з членами обласної комісії.