весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 14 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/14/u_2011_roci_vidznachatimetsja_50richchja.htm
У 2011 році відзначатиметься 50-річчя від дня заснування премії імені Тараса Шевченка. У травні 2010 року виповнюється 49 років з дня заснування Національної премії України імені Тараса Шевченка, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

20 травня 1961 року Постановою Ради Міністрів УРСР було засновано Республіканську премію імені Тараса Григоровича Шевченка.
Нею нагороджували видатних митців за високохудожні твори та роботи у галузі літератури, образотворчого мистецтва, музики, театрального мистецтва та кінематографії.

Перший Диплом та Почесний знак лауреата 9 березня 1962 року отримали Павло Тичина, Олесь Гончар в галузі літератури і Платон Майборода в галузі музики.

З 23 квітня 1969 року Республіканська премія отримала назву «Державна Премія УРСР імені Тараса Шевченка».

22 червня 2000 року, згідно з Указом Президента України № 808, найвища нагорода в Україні в галузі культури набула нового статусу: «Національна премія України імені Тараса Шевченка».

Упродовж 1962—2007 років Шевченківською премією було відзначено 566 персоналій і 8 колективів.

Відповідно до Положення про премію присудження Національної премії провадиться Указом Президента України щорічно. П'ять Національних премій встановлено з таких номінацій: художня література (поезія, проза, драматургія, переклади); документальна і науково-критична література (естетика, літературознавство, мистецтвознавство, есеїстика, критика, мемуаристика, бібліографії, публіцистика, журналістика); образотворче мистецтво (живопис, графіка, скульптура, монументальне мистецтво, народне мистецтво); сценічне та екранне мистецтво (театральні та телевізійні вистави, режисерські, сценографічні, акторські роботи, оперні арії, документальні кіно- і телефільми, анімація).

Особам, удостоєним Національної премії, присвоюється звання лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка і вручаються Диплом та Почесний знак лауреата.

У 2011 році відзначатиметься 50-річчя від дня заснування Премії.
У відповідності до Указу Президента України «Про відзначення 50-річчя заснування Національної премії України імені Тараса Шевченка» передбачається проведення низки заходів, зокрема, підготовку та видання енциклопедичного довідника «Шевченківські лауреати: 1962-2011», збірника матеріалів, присвячених 50-річчю заснування Національної премії України імені Тараса Шевченка та її лауреатам, створення тематичних документальних фільмів, карбування ювілейної монети, випуск в обіг поштової марки і конверта та здійснення спецпогашення поштової марки.