весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 14 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/14/sim_miljardiv_griven_zaborguvali.htm
Сім мільярдів гривень заборгували регіони Укрїни за житлово-комунальні послуги. Міністр з питань житлово-комунального господарства України Олександр Попов в режимі відеозв'язку розповів представникам влади усіх областей, як треба готувати об'єкти комунальної та соціальної сфер до роботи в осінньо-зимовий період 2010-2011 років. Крім цього, чималу увагу приділили і проблемам, а саме - боргам за використані енергоносії, - повідомляє канал "Кіровоград".

Цього року на усі потреби житлово-комунального господарства України у державному бюджеті передбачено мільярд 100 мільйонів гривень, більшість цих ресурсів відійде до областей. Витрачати ж гроші на місцях, міністерство радить передусім на реформування галузі та цілу низку розроблених Програм. Крім цього, планується запровадження і чималої кількості новацій, зокрема – зміни до порядку формування тарифів на теплопостачання за умови додаткового інвестування.

Після інформацій загального характеру перейшли до конкретики. Дані профільного міністерства свідчать – на сьогодні жоден з об'єктів житлово-комунального господарства більше ніж на 5 відсотків до наступних холодів не готовий. Втім, - це не головне, що хвилює столичних чиновників. Розрахунки за енергоносії – проблема номер один. Загальний борг усіх областей становить 7 мільярдів гривень. Особливо відсутністю оплати переймається НАК «Нафтогаз». Його керівники говорять, за блакитне паливо нині винні суму, пропорційну річній потребі у газі всієї держави і наголошують – якщо до 1 – ого жовтня не буде 100 процентних розрахунків, то вентиль компанія не відкрутить. Кіровоградщині ж, поки що можна не переживати. Серед злісних боржників її не має. Втім, підтягнути «хвости» не завадить.