весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 13 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/13/zavtra_vidkrittja_memorialnoyi_doshki.htm
Завтра відкриття меморіальної дошки Аркадію Мацієвському. 14 травня 2010 року об 11 год. відбудеться відкриття меморіальної дошки Аркадію Мацієвському (1931-2006) на розі вулиць Гоголя і Володарського.

Довідка: Аркадій Юхимович Мацієвський відомий скульптор, член Національної спілки художників України, лауреат премії ім. Ю. Яновського.

А. Мацієвський працював в галузі станкової та монументальної скульптури. Роботи скульптора зберігаються в багатьох музеях та приватних колекціях в Кіровограді, Івано-Франківську, Києві, Чигирині, Москві.

Його основні твори: «Два покоління» (1960), «На панщині» (1961), меморіальний комплекс визволителям м. Дорина від німецько-фашистських загарбників в Івано-Франківській області (1969), пам'ятник Герою СРСР Олексію Єгорову (1972, м. Кіровоград), пам'ятний знак робітникам заводу «Червона зірка», загиблим у Великій Вітчизняній війні (1974, м. Кіровоград), пам'ятник О.С. Пушкіну (1994, м. Кіровоград) та ін.

Жителі Кіровограда та області добре знайомі з багатьма роботами митця, які встановлені в місті та які вже стали частиною життя кіровоградців.

Автором меморіальної дошки Аркадію Мацієвському став його друг та колега, відомий кіровоградський скульптор Віктор Васильович Френчко, з яким вони працювали разом на протязі багатьох років.