весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 13 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/13/do_uvagi_riboloviv_na_teritoriyi.htm
До уваги риболовів: на території області триває операція «Нерест»! Любительське рибальство це улюблений вид відпочинку для багатьох із нас. Опинившись з вудкою на березі річки ми вмить забуваємо свої життєві проблеми. Але рибальство обмежується під час нересту, пише "весь Кіровоград"

Нерест це процес відкладання ікри, який зазвичай проходить в окремих місцях - нерестилищах. Завдяки нересту відбувається відтворення виду, його безперервне відновлення. В той же час, нерест це час активізації браконьєрів, так як риба підпливає до берега і є легкою здобиччю.

У період нересту, щороку з квітня місяця встановлюється весняно – літня заборона на лов риби у водоймах, мета якої – створення сприятливих умов для відтворення рибних та інших водних живих ресурсів. Зокрема, забороняється промислове рибальство, а також добування інших водних живих ресурсів на період нересту риби у спеціально встановлені строки. Любительське рибальство – обмежується!

Для Кіровоградської області у 2010 році
встановлено заборону на вилов риби у такі строки:
- з 01 квітня до 30 червня на річках та придаткових водоймах (озерцях, старицях, притоках);
- з 01 квітня до 10 червня на Дніпродзержинському та Кременчуцькому водосховищах, ставках.

Але, враховуючи інтереси рибалок – любителів, любительський лов риби в період нересту дозволяється на спеціально визначених ділянках водойм, однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега, з обов'язковим дотриманням норми вилову (добовий вилов на одного рибалку – аматора складає 3 кг) та вимог Правил любительського і спортивного рибальства!