весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 12 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/12/janukovich_privitav_100richnogo_urozhencja.htm
Янукович привітав 100-річного уроженця Кіровограду з днем народження! Вчора, 11 травня Микола Миколайович Рокицький, що народився у Кіровограді, а нині мешкає у Донецьку, відзначив свій столітній ювілей. Із ювілеєм Миколу Миколайовича привітали представники Донецької обласної адміністрації, Донецької міської ради і Ворошиловського районної ради.

Микола Миколайович Рокицкий народився в Кіровограді. У 12 років залишився сиротою. У 1925 році покидає рідний край. Волею долі - опинився в портовому місті Одеса. 1929 року він закінчує водійські курси і працює в організації «Союз-хліб».

Коли почалася війна, Микола Рокицкий мобілізувався в 4-у повітряну армію Північно-Кавказького фронту, де працював при штабі і виконував обов'язки водія. Потім, як фахівця високого класу, його призначають командиром відділення транспорту і переводять в батальйон аеродромного обслуговування по постачанню пального і боєприпасів, в якому він прослужив Батьківщині до кінця війни.

Рокицький нагороджений орденом Великої Вітчизняної війни 2-ого ступеню, медаллю «За бойові заслуги» й іншими нагородами. Після війни Микола Миколайович працював професійним водієм - в облвиконкомі, у шпиталі, а пізніше – в обласній лікарні (санавіації). Загальний робочий стаж – 60 років. У 1989 році разом з сім'єю переїхав до Донецька. Має одного сина і 4-х внуків. Президент України Віктор Янукович привітав іменинника телеграмою, пише Портал неполітичних новин