весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 9 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/9/v_kirovogradi_govorili_pro_dostup.htm
В Кіровограді говорили про доступ до екологічної інформації. Чим ми дихаємо? Яку воду п'ємо? Як на довкіллі позначається діяльність промислових об'єктів? Чи володіємо ми цією інформацією? Та на скільки вона є доступною для загалу? На ці та інші питання вчора давали відповіді учасники міжрегіональної конференції «Доступ до екологічної інформації в Кіровоградській та Дніпропетровській областях», - повідомляє канал "Кіровоград".

Сьогодні в області працюють два об'єкти з видобутку уранової руди: Смолінська та Інгульська шахти. Саме до їх діяльності найбільше прикута увага громадських екологічних організацій. За останні сорок років, запевняють екологи, на Кіровоградщині - жодного незалежного моніторингу рівня впливу на довкілля і здоров'я населення іонізуючого випромінювання та відходів цих підприємств. Тому за справу взялися громадська організація «Територія успіху» та Бюро «Верітас». Результати невтішні. Доступ до інформації виявився дуже низьким, а результати досліджень підтвердили домінантний вплив опромінювання дочірніми продуктами розпаду радону – 222, що позначається на високому рівні захворюваності населення. Про закритість цієї інформації говорили і гості зі столиці. Двадцять років в темі керівник інформаційного центру Асоціації «Зелений світ» Сергій Федоринчик. Підсумовує: за цей час ситуація лише погіршилася.

На конференцію приїхали і представники громадських організацій з конкретними проблемами. Світлана Дякова сьогодні бореться за доступ та участь в дослідженнях впливу на довкілля гранітного кар'єру, що планують відкрити в селі Недайвода Криворізького району, Дніпропетровської області.