весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 8 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/8/prizovniki_nini_kvoli_ta_bezgramotni.htm
Призовники нині кволі та безграмотні - Генштаб! З понеділка до української армії почнуть відправляти перших новобранців - до кінця травня планують призвати 26 тисяч чоловіків.

Військові скаржаться, що якісний склад призовників з кожним роком погіршується - серед кандидатів у солдати все більше непридатних до служби за станом здоров'я, багато неписьменних, повідомляє life.pravda.com.ua з посиланням на "Сегодня".

Доводиться вибирати кращих із гірших. Конкурс набору до війська склав усього 1,2 чоловік на місце (у східних областях - по 5-8, але це через те, що там більше населення).

"Повістки одержали 378 тисяч чоловіків, але ми можемо взяти лише 30 235 осіб - 8%", - розповів заступник начальника Генштабу ВСУ Володимир Артюх.

"У інших - відстрочки через навчання, хвороби. Є такі, хто взагалі не вміє читати або тільки завдяки комісії уперше відправився до дантиста!", - додав він.

За словами Артюха, якщо колись призов опиниться під загрозою зриву, то Міноборони зменшить число приводів для відстрочки (зараз їх 32).

Також подумують у ЗСУ збільшити штрафи для тих, хто ухиляється (зараз 17-119 грн.).

Натомість, за словами Артюха, практично всі 8% відібраних не тільки можуть, але і хочуть служити - більше за все просяться до ПДВ і на флот.