весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 8 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/8/cherez_tizhden_aktivisti_zdorovogo.htm
Через тиждень активісти здорового способу життя перекриють рух автомобілістам! ВООЗ закликає українців стати учасниками глобального руху за здорові міста, - пише "Українська правда. Життя".

Акція Всесвітньої організації охорони здоров'я "Урбанізація і здоров'я" пройде в Івано-Франківську, Львові, Луцьку, Хмельницьку, Севастополі, Чернівцях, Одесі, Ужгороді, Сумах та Вінниці.

17 квітня активісти перекриють рух транспорту у великих містах України та агітуватимуть за здоровий спосіб життя, повідомляє "Німецька хвиля".

Голова спілки захисту прав пацієнтів "Здоров'я нації" Валентина Очеретенко переконана, що українцям, які мешкають у містах, треба менше їздити та більше рухатися.

"Усі великі європейські міста заборонили рух транспорту своїми центральними вулицями. Всі пересіли на велосипеди, починаючи від школярів і закінчуючи мерами", - розповіла вона.

"Може, нам теж треба хоч раз на рік забороняти пересування на автомобілі і привчати людей до руху", - припускає Овчаренко.

За даними ВООЗ, причиною 60% смертельних випадків в Україні є недостатня фізична активність та нездорове харчування, каже директор Державного науково-дослідного центру з проблем гігієни харчування, головний позаштатний спеціаліст МОЗ з питань дієтології Олег Швець.

За його словами, щороку від серцево-судинних, судинно-мозкових захворювань, цукрового діабету, раку в Україні помирає понад 400 тисяч осіб.

Причиною цього, на думку експерта, є відсутність профілактичних програм. "Треба працювати із системою освіти. Потрібен шкільний предмет "Здоровий спосіб життя", який включатиме основи правильного харчування і навчатиме фізичній активності. Потрібна пропаганда здоров'я", - наголошує Олег Швець.

Він зауважив, що Україні треба негайно вирішувати проблему йододефіциту, оскільки щороку народжується 50 тисяч дітей з порушенням розумового розвитку через недостатність йоду в організмі.