весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 7 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/7/viddil_zahistu_prav_spozhivachiv_u.htm
Відділ захисту прав споживачів у 2010 році змінює акценти у своїй роботі! Відділ захисту прав споживачів у 2010 році проводитиме менше перевірок суб'єктів господарювання, натомість більше уваги приділятиме громадянам, які потребують допомоги в захисті своїх прав.

Про це заявила під час прес – конференції у міській раді начальник відділу Алла Шерстньова, - пише kr-rada.gov.ua.

За її словами, з 2005 року, відколи змінилось чинне законодавство щодо захисту прав споживачів, громадянам самотужки дуже важко здійснити юридично вірні алгоритми дій, щоб захистити власні інтереси. Відповідно до законодавства України, на сьогоднішній день не можливо відразу обміняти у торговельному закладі недоброякісну річ, або ж повернути за неї гроші. Необхідну пройти досить складну процедуру підтвердження, що придбаний товар має істотні недоліки.
Алла Шерстньова рекомендує споживачам у разі придбання неякісних товарів або отримання неякісних робіт, послуг уважно вивчити документи за якими були придбані товари, послуги, звернутись з письмовим зверненням до підприємства-продавця (надавача послуг) з проханням задовольнити претензії виставлені у зверненні, з вимогою, у разі потреби, провести експертизу якості товару, роботи, послуги. Заява складається в 2-х екземплярах, один екземпляр надається представнику підприємства, а на другому екземплярі фіксується дата здачі, посада, ПІБ та підпис того, хто прийняв заяву. У разі відмови представника підприємства належним чином оформити прийом заяви, споживач особисто має зафіксувати в другому екземплярі: «заява здана, дата, ПІБ, підпис». Також заяву можна відправити поштовим відправленням з повідомленням про вручення.

У разі, якщо споживач не отримав бажаних результатів безпосередньо на підприємстві, необхідно звертатись до органів захисту прав споживачів з письмовою скаргою на ім‘я керівника органу.

Алла Шерстньова відзначила, що завдяки активності відділу у питаннях захисту прав споживачів, все частіше підприємці у добровільному порядку ідуть назустріч покупцям. У першому кварталі 2010 року близько 20% претензій споживачів були вирішені на підприємствах торгівлі.

Загалом у 2010 році відділом захисту прав споживачів було призупинено продаж товарів, які не відповідали вимогам законодавства та не супроводжувались документами, що засвідчують якість та безпеку товарів на загальну суму 14, 33 тисячі гривень, повернуто громадянам кошти за неякісні товари, роботи і послуги на суму 7,886 тисяч гривень, надано 267 консультацій громадянам міста для захисту їхніх прав.