весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 7 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/7/vidbulasja_zustrich_iz_anni_dobanton.htm
Відбулася зустріч із Анні Добантон! 30 березня о 18.30 у київській Книгарні «Є» відбулася зустріч із французькою журналісткою Анні Добантон — захід у рамках спільного проекту Книгарні «Є» та Французького культурного центру «Європейський досвід: Франція».

Під час зустрічі Анні Добантон розповіла про свою книжку «Україна, метаморфози незалежності» (2009), а також висловила своє бачення української культурної ситуації.

Книжка «Україна, метаморфози незалежності» (2009) ще не перекладена українською мовою. У ній авторка аналізує процеси, які відбулися в Україні протягом останніх років. Виклад відбувається не в хронологічній послідовності: події та зміни в суспільстві систематизовано відповідно до вузлових проблем політики, культури та ін. Анні Добантон намагалася показати, що ці метаморфози, які є результатом завершення ери «холодної війни», відбувалися не хаотично, а мали конкретні рушії: приміром, студентські рухи 1990-х і початку 2000-х тощо. Робота над книгою була складною: адже одним із завдань було змінити імідж України в очах західного світу, продемонструвати, що ця держава вступила на шлях демократизації, а отже, плідна співпраця і змістовний діалог є цілком реальними.

Анні Добантон наголосила: необхідно, щоб в Україні зростала роль суспільної думки. Протягом останніх 5 років не відбулося спаду громадської активності: це помітно і в діяльності ЗМІ, і під час перебігу останньої передвиборчої кампанії.

Культура — явище динамічне, вона постійно розвивається й взаємодіє із іншими культурами; але в українській ситуації потрібно бути ще більш консервативними, ніж французи, і провадити політику протекціонізму. Державна підтримка культури й науки — це не лише необхідне інвестування, а й інструмент впливу. І якщо держава не виконує свою роботу ефективно, то треба шукати інших шляхів вирішення проблеми. Це стосується книжкового ринку: організувати систему розповсюдження літератури на державному рівні — один з найперших необхідних кроків реформування кульутри. Це ж стосується і кінематографу, який у нашій країні так само перебуває не у найкращому стані: так, класичні українські фільми відсутні у широкому обігу.

У зустрічі взяли участь радник з питань культури Посольства Франції в Україні Анн Дюруфле, директор Французького культурного центру Матьє Арден, радник Посольства Республіки Польща в Україні Оля Гнатюк, директор Інституту філософії НАНУ Мирослав Попович, президент мережі Книгарень «Є» Роман Цуприк, відомі науковці, видавці, політологи, журналісти та ін.

Анні Добантон – журналіст, есеїст, незалежний дослідник та політолог, спеціаліст з питань Центральної та Східної Європи. Авторка книг «Росія, м'ясоїдна держава» (1998), «Громадянське суспільство в Україні: на варті демократії» у колективній праці «Україна – новий учасник міжнародної гри» (2000), «Україна, метаморфози незалежності» (2009). Працювала у Польщі, протягом чотирьох років була постійним кореспондентом Радіо Франс у Москві (1993-1997), прожила чотири роки в Києві, працюючи Радником з питань культури Посольства Франції в Україні (1998-2001), відтоді часто повертається в Україну. Вважається одним з найкращих знавців України у Франції.