весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 30 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/30/kru_provoditime_kompleksnii_audit.htm
КРУ проводитиме комплексний аудит стану національної економіки. 29 квітня відбулось розширене засідання колегії контрольно-ревізійного управління в Кіровоградській області за підсумками І кварталу 2010 року. Участь у колегії взяв заступник голови Кіровоградської ОДА Віктор Серпокрилов, - повідомляє прес-служба контрольно-ревізійного управління в Кіровоградській області.

На початку засідання начальник КРУ в області Таліна Дзеркаль зазначила, що з метою стабілізації державних фінансів, забезпечення належного рівня фінансово-бюджетної дисципліни та підвищення ефективності контрольно-ревізійної роботи Президентом України та Урядом визначено ряд ключових завдань Служби у 2010 році. І одним з найважливіших є проведення комплексного аудиту стану національної економіки.

Прем'єр-міністром України підтримані розроблені ГоловКРУ стратегічні напрями діяльності органів державної контрольно-ревізійної служби, спрямовані на посилення контролю і запобігання фінансовим порушенням, та надано доручення вжити заходів щодо:

- блокування в законодавчому полі можливих механізмів розкрадань та зловживань з державними коштами і майном;
- забезпечення невідворотності відповідальності за вчинення фінансових порушень;
- перегляд правових засад діяльності Служби в частині забезпечення дієвості та оперативності контрольно-ревізійної роботи, розвитку заходів оперативного контролю;
- продовження реформування державного внутрішнього фінансового контролю.

В свою чергу Віктор Миколайович озвучив ряд ключових завдань, що стоять перед керівництвом області задля покращення стану бюджетної дисципліни регіону. Зокрема закцентував увагу на важливості контролю за проведенням процедур тендерних закупівель в області.

Загалом протягом І кварталу поточного року контрольно-ревізійним управлінням в області виявлено порушень фінансово-бюджетної дисципліни на загальну суму понад 226,6 млн. гривень. При цьому втрати фінансових та матеріальних ресурсів, допущених внаслідок порушення законодавства склали майже 7 мільйонів гривень
Проведені контрольні заходи засвідчили те, що і надалі має місце негативна практика незаконного та нецільового використання державних ресурсів. Такі порушення фінансово-господарської дисципліни виявлено на 96% перевірених об'єктів.

У межах наданих прав і повноважень державною контрольно-ревізійною службою вжито заходи, завдяки яким у звітному періоді забезпечено відшкодування і поновлення незаконних та не за цільовим призначенням проведених витрат, недостач фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму понад 3,3 млн. гривень.
До бюджетів, бюджетних установ, організацій і підприємств додатково надійшло майже 1,4 млн. гривень.

Посилено профілактичну спрямованість контрольних заходів, а саме: збільшено в обліку підприємств, установ і організацій суму заниженої вартості активів та оприбутковано лишки на 10,3 млн.грн.

Особливу увагу приділено персональній відповідальності порушників фінансової дисципліни. За порушення фінансово-бюджетного законодавства 176 осіб притягнуто до адміністративної та 126 – до дисциплінарної та матеріальної відповідальності.