весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 30 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/30/bilshe_sta_nepovnolitnih_na_kirovogradshini.htm
Більше ста неповнолітніх на Кіровоградщині скоїли злочин. Під час засідання колегії управління освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації, яке відбулося вчора, розглядалися актуальні проблеми у системі освітньої галузі області, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

Розглядаючи питання «Про дотримання педагогічними працівниками вимог законодавства щодо забезпечення захисту дітей від будь-яких форм фізичного чи психологічного насильства, попередження злочинності та бездоглядності серед неповнолітніх», начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ельза Лещенко повідомила, що в області створено банк даних проблемних учнів, запроваджується служба з розв'язання конфліктів. Як зазначила Ельза Лещенко, серед неповнолітніх, які скоюють злочини, переважна більшість - дев'ятикласники. Тому необхідна особлива увага за дітьми саме цієї вікової категорії, потрібно не поспішати відпускати їх зі стін школи після закінчення 9 класу, адже тоді зникає можливість спостерігати за їхнім життям, поведінкою, вчинками.

Уже цього року 114 неповнолітніми скоєно злочини. Найбільша кількість дітей-правопорушників у Компаніївському і Новоархангельському районах та місті Олександрії.

Ельза Лещенко зазначила, що є чимало випадків, коли учні самовільно залишають школи-інтернати. Кожен такий випадок не обходиться без службового розслідування. Управлінням освіти і науки облдержадміністрації з цього приводу оголошено догани директорам Новопразької, Маловисківської, Олександрійської шкіл-інтернатів.

Алла Олійник, заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації аналізуючи розвиток профільної освіти в області, повідомила, що з 1 вересня розпочнеться організований перехід старшої школи на профільне навчання. Тому головою облдержадміністрації підписано розпорядження про затвердження програми впровадження профільного навчання на 2009-2010 роки.

Загалом на території області налічується 130 загальноосвітніх навчальних закладів з профільною освітою. Кількість учнів у профільних навчальних закладах – 4596 осіб, з них 1029 – у сільській місцевості. Певні досягнення по впровадженню профільної освіти спостерігаються у Гайворонському, Маловисківському, Долинському, Олександрійському районах та місті Олександрії.

До проблем, що перешкоджають виконанню завдань впровадження профільної освіти, Алла Олійник зарахувала недостатнє фінансування на придбання шкільних автобусів та на комплектацію класів, шкільними меблями і навчальним обладнанням.