весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 29 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/29/sho_i_jak_sogodni_robitsja_na_dorogah.htm
Що і як сьогодні робиться на дорогах Кіровоградщини? Працівники апарату Служби автодоріг та облавтодору вже провели День довкілля, у рамках якого зібрали тонни сміття, і планують провести ще один такий захід у наступного місяця. Та все ж, головне завдання – привести дороги державного значення до пристойного вигляду або ж, як кажуть фахівці – забезпечити безаварійний проїзд. Що і як робиться сьогодні на дорогах Кіровоградщини – в наступному матеріалі, - повідомляє канал "Кіровоград".

Враховуючи наслідки цьогорічної сніжної зими, на приведення доріг до нормального стану необхідно мільйони гривень та сотні годин роботи. Та ліквідовувати ямковість треба негайно. Тому при дрібному ремонті доріг на Кіровоградщині застосовувають сучасну технологію, яка дозволяє проводити профілактику і ліквідовувати дрібні пошкодження за лічені хвилини. Яма заповнюється емульсією, яка миттєво застигає і щільно «чіпляється» до сусіднього шару асфальту. Це свого роду ефект склеювання, Через кілька хвилин цим відрізком дороги можна користуватися.

Найголовніше - новинка має гизку переваг: її можна застосовувати для найбільш навантажених ділянок доріг та при надзвичайно дрібному ремонті, наприклад вирівнюванні дорожнього полотна. Перевагою новітньої технології також є зменшення кількості працівників, що для бюджету дешевше та ефективніше. Крім того гарантія на такий вид робіт складає близько п'яти років. За день роботи така машина ліквідовує 250 квадратних метрів аварійного дорожнього полотна.

Щорічно значні обсяги робіт виконуються по нанесенню дорожньої розмітки, причому з використанням фарб вітчизнянного виробництва. Фразу – красива, зручна дорога розуміють всі водії без виключення.

Сьогодні на автомобільних дорогах державного значення вже ліквідовано понад 95% ямковості. Дорожні організації працюють протягом усього світлового дня, і навіть у вихідні. Одночасно в області виконують ямковий ремонт 25 дорожніх організацій та 1300 фахівців. До першого травня усі заплановані роботи буде виконано, запевняють в Кіровоградському облавтодорі. А далі дорожники сподіваються і на фінансування великих проектів. Для регіону вони надто потрібні. Бо як сказав класик – дороги – це артерії життя.