весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 29 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/29/lozinskomu_svitit_dovichne_za_safari.htm
Лозінському світить довічне за "сафарі" й жорстоке убивство! Екс-депутат БЮТ Віктор Лозінський відповідатиме перед судом за статтею 115 Кримінального кодексу - "Умисне убивство", - пише "Українська правда".

Рішення про перекваліфікацію справи було прийнято в середу, 28 квітня, повідомив заступник генпрокурора Віталій Щоткін газеті "Сегодня".

Раніше Лозінському інкримінували заподіяння мешканцю Кіровоградської області Валерію Олійнику тяжких тілесних ушкоджень, які призвели до смерті. Статті ж "умисне убивство" передбачає більш жорстке покарання - аж до довічного ув'язнення.

Щоткін підтвердив: "Досудове слідство завершене".

"Після завершення низки експертиз установлено, що загибель Олійника наступила в результаті цілеспрямованих, навмисних дій Лозінського, який виявляв при цьому особливу жорстокість. У зв'язку з чим обвинувачення йому пред'явлено в остаточній редакції, тобто з урахуванням перекваліфікації на 115-ю статтю КК України", - сказав він.

"Тепер починається виконання ст. 218-й УПК - ознайомлення Лозінського та інших учасників "сафарі" з матеріалами кримінальної справи", - повідомив заступник генпрокурора.

Він зазначив, що "цей процес за часом не регламентований".

"Лозінський не визнає себе винним і відмовляється давати свідчення. Але провина його доведена в повному обсязі, і усе буде залежати від того, наскільки продуктивно він має намір знайомитися з матеріалами обвинувачення", - підкреслив Щоткін.

Від добре інформованого джерела в СІЗО, де утримується колишній нардеп, виданню стало відомо, що Лозінський і його адвокат були вражені звісткою про перекваліфікацію справи.

"Реакцію Лози на рішення слідчого можна описати одним словом - шокова. Ні він, ні захист до такого різкого повороту готові не були. Обидва приголомшені - вочевидь, їм здавалося, що слідство протриває ще довго, а до суду справа не дійде ніколи", - каже джерело.

Як відомо, Валерій Олійнык загинув 16 червня минулого року від вогнепальних поранень, отриманих на приналежних Лозінському мисливських угіддях, які той об'їжджав разом із начальником Голованівського райвідділу міліції Михайлом Ковальським, прокурором того ж району Євгеном Горбенком та іншими земляками.

Лозінський висунув версію про те, що Олійник нібито сам на нього напав. Її він дотримується понині.

Ковальський і Горбенко були арештовані, але потім відпущені на підписку про невиїзд. Під вартою залишаються єгер Василь Перепелиця, співробітники РОВС Микола Рудий і Вадим Міщенко. Їм також пред'явлене обвинувачення.