весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 29 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/29/abituriyentam_jaki_hochut_stati_studentami.htm
Абітурієнтам, які хочуть стати студентами: вузи можуть обманювати про ціну навчання! Щороку тисячі абітурієнтів готуються стати студентами, і більшість з них бажають здобувати професію за державний кошт. Втім є й ті, хто готовий платити за навчання, а це, як відомо, недешево, тож перш ніж робити таке «капіталовкладення» треба бути впевненим у справедливості встановленої ціни.

Адже, як переконалися ревізори контрольно-ревізійного управління в Кіровоградській області, ціни на навчання мають властивість трансформуватись…

Так, в одному з вищих навчальних закладів Кіровограда ревізори знайшли розбіжності між фактичною вартістю навчання та тією, що вказувалась у договорах на надання освітніх послуг. Тобто, наприклад, якщо по одній зі спеціальностей вартість навчання складала 8600 гривень, то у договорі, який підписувався батьками студента, вона вже становила 9400 грн.

Загалом така переплата для батьків могла б скласти від 790 до 1500 грн. залежно від спеціальностей. Одночасно ревізори виявили і випадки заниження вартості навчання у договорах. Тож виходило, що при навчанні на одній спеціальності й навіть в одній групі, студенти сплачували різну ціну за «граніт науки».

Адміністрація навчального закладу пояснила таку «гнучку» цінову політику …неуважністю. Втім, завдяки ревізорам, які виявили даний факт і тому, що студенти ще не встигли оплатити всю вартість навчання, у закладі здійснено перерахунок і кожен заплатить справедливу ціну.

Даний випадок має стати попередженням для батьків майбутніх студентів, які часто бувають необачними у своєму бажанні дати освіту власній дитині. Згідно Закону України «Про вищу освіту» розмір плати за весь термін навчання повинен бути опублікований у загальнодержавних друкованих ЗМІ і вуз не повинен робити з цього таємницю. Тож варто цікавитись справжньою вартістю навчання ще до того, як підписувати договір, тільки так можна убезпечити себе від зайвих витрат.

Прес-служба КРУ в Кіровоградській області