весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 28 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/28/prokuratura_oprotestuvala_u_sudi.htm
Прокуратура опротестувала у суді земельні рішення міської ради! Як ми вже повідомляли раніше, органами прокуратури області за наслідками перевірки законності надання міською радою земельних ділянок до господарського суду Кіровоградської області в інтересах держави направлено 94 адміністративних позови про скасування незаконних пунктів рішення Кіровоградської міської ради №405 від 28.12.07 «Про розгляд звернень юридичних та фізичних осіб з питань регулювання земельних відносин».

Підставами пред'явлення позовів стало те, що оспорюваним рішенням міської ради погоджено місця розташування та надано згоду на розробку проектів відведення земельних ділянок (а окремі з них затверджено), щодо яких всупереч ст.151 Земельного Кодексу України, Порядку вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.04 №427, відсутні акти їх вибору. При цьому не дотримано процедуру попереднього погодження відповідними органами державного контролю. Також порушено процедуру прийняття рішення, встановлену Регламентом міської ради, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Ось уже третій рік прокуратура у судах різних інстанцій відстоює інтереси кіровоградської громади. Процес довготривалий, оскільки доводиться проходити шлях від суду першої інстанції, а завершувати Вищим адміністративним судом України. На сьогодні уже є перші результати. Завдяки принциповій та послідовній позиції органів прокуратури виграно дві справи про визнання незаконним та скасування окремих пунктів рішення Кіровоградської міської ради №405 від 28.12.07.

Постановою Вищого адміністративного суду України задоволено касаційну скаргу першого заступника прокурора Кіровоградської області Миколи Сидоренка. Визнано протиправним та скасовано п. 8.94 вказаного рішення щодо погодження приватному підприємству «Промбудсервіс» місця розташування та надання згоди на розроблення проекту землеустрою про відведення земельної ділянки під забудову адміністративно-торгівельного комплексу.

Також за результатами повторного розгляду справи рішенням господарського суду Кіровоградської області позовні вимоги прокурора міста Кіровограда задоволено, визнано незаконним та скасовано п.8.214 рішення Кіровоградської міської ради №405 про погодження місця розташування та надання згоди на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду приватному підприємству «Економ-Стройторг-Кіровогрд».

Нагадаємо, що десять з 94 оспорюваних прокурорами пунктів згаданого рішення, які стосувалися виділення земельних ділянок, віднесених до категорії земель природно-заповідного фонду та прийнятих з порушенням порядку зміни цільового призначення земель, втратили чинність у зв'язку з їх скасуванням рішенням міської ради, а тому за вказаними фактами прокурорами з суду відкликано 10 позовів. У 13 справах провадження судом закрито, оскільки на думку суду, справи не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства, на вказані ухвали внесені апеляційні скарги, половину з яких задоволено та направлено на новий судовий розгляд. У 70 справах ухвалено постанови про відмову у задоволенні позовів, які у подальшому оскаржені до вищих судових інстанцій.

Переконані, що вищевказані справи за прокурорськими позовами в короткі терміни будуть розглянуті, а рішення будуть прийняті на користь кіровоградської громади.

Прес-служба прокуратури області