весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 27 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/27/park_kovalivskii_novii_vitok_podii.htm
Парк Ковалівський: новий виток подій! Вчора, 26 квітня, на черговому засіданні Кіровоградського міського виконавчого комітету було прийнято відповідне рішення. Парк було два тижні тому повернуто в комунальну власність міста рішенням чергової сесії міськради. Як і рішення сесії, обговорюване на виконкомі питання викликало обурення голови Ленінської райради Петра Романюка, адже він вважає, що очолюваний ним орган самоврядування може не менш ефективно попрацювати у занедбаному парку, але не коментує, чому вони не робили цього раніше.

Згідно з прийнятим рішенням, балансоутримувачем парку визначене КП «Трест зеленого господарства», яке надалі буде відповідати за підтримання парку у належному стані.

Міський голова, Володимир Пузаков, так прокоментував сайту «Весь Кіровоград» прийняте рішення: «Звичайно, передача Коваливського парку на баланс КП «Трест зеленого господарства» означає додаткове навантаження на міський бюджет, адже зараз територия парку перебуває в незадовільному стані. 17 і 24 квітня тут на суботниках працювали члени комуністичної партії та співробітники виконкому, алеї тепер більш-менш чисті, але очевидно, що у відновлення інфраструктури – лавочки, освітлення, клумби тощо – треба буде вкласти немало коштів. Я впевнений, що у міста має бути свій муніципальний парк. Подивиться, наприклад, в Одесі таких чотири: ім. Горького, ім. Ленінського комсомолу, ім. Шевченка, Преображенський; в Києві – шість, у Львові – 19 парків перебувають на балансі комунального підприємства, а ще 2 мають власні дирекції та фінансування, і такі приклади можна продовжувати наводити.
Звичайно, розглядалась і перспектива передання парку в оренду, але занадто сумний досвід ми маємо зараз. Обслуговування і утримання місць відпочінку коштує немало, а послуги в цій сфері, на жаль, не є високоприбутковими. Особисто я (думаю, що і всі мешканці міста також) не хочу найближчим часом вислуховувати від інвесторів виправдання про кризу, нестачу коштів, про те, що строки відновлювальних робіт подовжуються, а натомість мати безлад в центрі Кіровограду. Буде розроблений єдиний план відновлення парку і я особисто контролюватиму його виконання».

"весь Кіровоград"