весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 26 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/26/grivnja_potrebuye_negainogo_uhvalennja.htm
Гривня потребує негайного ухвалення бюджету! Для стабілізації валютного курсу необхідно якомога швидше ухвалити державний бюджет та залучити іноземних інвесторів в Україну, - пише "Економічна правда".

Про це під заявив голова правління Банку Кіпру Владислав Байрака час прямої лінії у газеті "Комсомольская правда в Украине", повідомляє прес-служба банку.

На його переконання, нестабільність курсу в Україні викликана валютним дисбалансом, що утворився внаслідок послаблення українського виробника і у зв'язку з цим значного домінування імпорту над експортом.

"Сьогодні на ринок приходить більше доларової маси, ніж іде. Близько 700 млн. доларів на місяць викуповує НБУ. Проте дефіцит експортно-імпортного сальдо залишається. Зараз імпорту купується на 600 мільйонів більше, ніж продається наших товарів", - зазначив фінансовий експерт.

За словами Байраки, від'ємний баланс в Україні компенсується за рахунок притоку коротких грошей, котрі спекулянти вкладають у державні облігації.

"Зміцнення гривні відбувається не у зв'язку з розвитком внутрішнього виробництва, як це мало би бути, а за рахунок мільярда доларів, який був витрачений спекулянтами на купівлю облігацій держпозики", - зазначив він.

Тому для стабілізації валютного курсу в Україні, на думку експерта, у першу чергу, необхідно якомога швидше затвердити державний бюджет, створити привабливий клімат для іноземних інвестицій в нашу економіку та розвивати внутрішнє виробництво.

"Якщо ми вирішимо питання приходу інвесторів в Україну, то зможемо зменшити від'ємне сальдо між експортом та імпортом. І це дозволить стабілізувати економіку, бізнес та не прив'язуватися так жорстко до долара", - підкреслив Байрака.