весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 23 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/23/gubernator_kirovogradshini_zustrivsja.htm
Губернатор Кіровоградщини зустрівся з Послом Естонії в Україні. Кіровоградська область є відкритою для економічного та культурного співробітництва з іншими державам, про це заявив голова обласної державної адміністрації Сергій Ларін під час зустрічі із Надзвичайним і Повноважним Послом Естонії в Україні Яаном Хейном., - пише kr-admin.gov.ua.

На початку зустрічі Сергій Ларін детально розповів Яану Хейну про вигідне географічне розташування Кіровоградщини та її економічний потенціал: перспективність видобувної промисловості, машинобудування, харчову промисловість тощо. Голова обласної державної адміністрації окрему увагу приділив сільському господарству, вказавши, що ця галузь є провідною в економіці області, а чорноземи Кіровоградщини є четвертими в Україні за родючістю.

Разом з тим, зауважив Сергій Ларін, рівень розвитку сільського господарства останніми роками знизився та, відповідно до доручень Президента України Віктора Януковича, обласна влада докладатиме максимум зусиль для нарощування виробництва сільськогосподарської продукції.

Яан Хейн привітав Сергія Ларіна з нещодавнім призначенням на посаду голови обласної державної адміністрації та розповів про країну, яку він представляє.

Під час обговорення питання економічного співробітництва Кіровоградщини та Естонії, сторони висловили занепокоєння скороченням торговельного обігу між Кіровоградською областю та Естонією: якщо у 2008 році він становив близько 2,5 млн. доларів, то у 2009 році скоротився до 212 тисяч доларів. Сергій Ларін зазначив, що не варто шукати винних у цьому, та запевнив, що обласна державна адміністрація ретельно проаналізує ситуацію, що склалася, та вживатиме усіх необхідних дій для її виправлення. Яан Хейн підтримав ініціативу голови обласної державної адміністрації та розповів про сфери партнерства, які особливо цікавлять естонських підприємців: сільське господарство (на ринку області вже працює фірма "Trigon Agri"), видобувна промисловість, комп'ютерні технології.
Наостанок голова обласної державної адміністрації Сергій Ларін та Надзвичайний і Повноважний Посол Естонії в Україні Яан Хейн висловили впевненість у налагоджені тривалої співпраці між посольством Естонії в Україні та Кіровоградською обласною державною адміністрацією.