весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 20 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/20/kirovogradci_posadili_razom_lis.htm
Кіровоградці посадили разом ліс (ФОТО)! Разом із першими квітневими променями сонця, розпочала свою впевнену ходу по Кіровоградщині Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу у твоїх руках»

Працівники лісової охорони приступили до виконання свого святого обов'язку - створення лісів майбутнього із залученням до цієї справи широкого загалу учнівської молоді.

З 2006 року крокує українськими землями Загальноукраїнська акція, що набула широкого розголосу серед громадськості та ЗМІ - «Майбутнє лісу у твоїх руках», організатором якої є Державний комітет лісового господарства України.

Даний громадський захід є неоціненним вкладом у примноження лісових багатств та збереження екологічної рівноваги на землі, адже під час його втілення переслідуються такі благородні суспільні цілі:
• поліпшення стану довкілля, шляхом створення нових лісів;
• залучення широких верств населення до озеленення рідного краю;
• безпосередня участь школярів у створенні яових лісів з метою виховання у підростаючого
покоління шанобливого ставлення до природи;
• розповсюдження інформації пре важливість створення лісових насаджень (особливо у
степових зонах, таких, як Кіровоградщина).

Захід є не просто пропагандистською акцією, «Майбутнє лісу у твоїх руках» - це дієвий важіль у процесі створення та збереження лісу. Головна особливість його заключається у тому, що кожен громадянин, який хоче долучитися до благородної справи озеленення малої батьківщини - може долучитися до лісової громади.

Всього у 2010 році в області буде створено 1750 га молодих захисних лісових насаджень. Лісовідновлювані посадкові роботи на місцях зрубів стиглого лісу будуть проводитися на площі 495 га. Таким чином, на 1 га зрубаного стиглого лісу в області буде створено 4,6 га нових лісів.

Згідно з розпорядженням голови Кіровоградської обласної адміністрації, в рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», визначено проведення з 12-го по 17-те квітня цього року Тижня Лісу на Кіровоградщині. Протягом цього часу буде проведено ряд громадських заходів, таких як обласна акція, присвячена 65-річчю з Дня Перемоги у ВВВ «Ліс єднає покоління»; обласний конкурс серед представників учнівських лісництв на звання «Кращий юний лісничий області»; посадка «Алеї випускників 2010 року»; акція серед учнівської молоді по впорядкуванню водних джерел «Джерельце»; втілення акційних фотофактів у виставці «Кіровоградщино, зеленою будь!». Крім того, в рамках акції буде проведено щорічний Всеукраїнський конкурс на кращий дитячий малюнок та твір за темою «Людина та ліс», який дуже полюбляють школярі області.

Врочистим завершенням Кіровоградського Тижня лісу стало суспільно-активне дійство, яке проходило 17 квітня на території лісового фонду ДП «Оникіївський лісгосп», в урочищі «Чобіток», вздовж автодороги «Кіровоград-Умань» Крім основного дійства, посадки лісу, усі присутні могли оцінити творчість молодої гвардії лісівників, було рганізовано «Лісовий ярмарок», де продавалися посадковий матеріал та продукція побічного користування лісом!

Дивіться фото тут!