весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 19 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/19/pomer_kozak_ta_ne_vmerla_chest.htm
Помер козак, та не вмерла честь і слава! Ці слова з козацької балади стали лейтмотивом історико-патріотичного заходу, присвяченого вшануванню пам'яті українського отамана Чорного Ворона ( Миколи Скляра) і його війська, що полягли в бою з будьонівцями на Кіровоградщині.

В урочище Чорний Ворон, де на початку двадцятого століття діяв один із чисельних козацьких загонів і де покоїться їхній прах, з'їхалися представники сучасного козацького руху з Волинської, Житомирської,Закарпатської, Донецької, Херсонської, Київської та інших областей, нащадки славних воїнів, відомі політичні діячі, зокрема народний депутат фракції БЮТ Герой України Левко Лук'яненко, а також автор роману про Чорного Ворона Василь Шкляр.

Присутні вклонилися пам'яті загиблих патріотів. Згадуючи сторінки історії нашого народу, вони наголосили на тому, що помилково вважати борцями за незалежність України лише західноукраїнців. Прагнення свободи було завжди притаманно всім українцям. Цьому яскраве підтвердження діяльність елітного війська Чорного Ворона – одного з тисяч загонів, які не шкодуючи власного життя, відстоювали право співвітчизників на самостійність у центральній і східній Україні.

Левко Лук'яненко , котрий минулих вихідних вперше побував на місті поховання видатного отамана Миколи Скляра, з великим задоволенням відзначив велику цікавість людей різного віку ( а на заході були і літні люди, і студенти та школярі) до цих фрагментів нашої історії.

Він переконаний, що подібні заходи, що проходили за підтримки партії «ВО «Батьківщина» Блоку Юлії Тимошенко в різних історичних місцях, сприятимуть піднесенню патріотичного духу українців, вселятимуть віру в майбутнє, зміцнюватимуть нас у прагненні завжди боронити так тяжко здобуту незалежність від посягань недобросовісних політиків і недолугих лжепатріотів.

Прес-служба Кіровоградської обласної організації
партії «ВО «Батьківщина»