весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 16 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/16/vidbulosja_vidkrittja_personalnoyi.htm
Відбулося відкриття персональної виставки Інни Русіної. Сьогодні, 16 квітня 2010 року у Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття персональної виставки творів члена Національної спілки художників України, художника-реставратора І категорії Інни Аркадіївни Русіної.

Інна Аркадіївна Русіна народилася 14 травня 1955 року в м. Одесі у сім'ї відомого живописця, заслуженого художника України Русіна Аркадія Вікторовича.

Іграшками в дитинстві для Інни були не ляльки, а олівці. Вже тоді вона знала, і була впевнена, що в майбутньому стане художницею. В 1974 р. закінчила Одеське державне художнє училище ім. Грекова, а в 1975 р. - студентка живописного факультету (відділення реставраторів) Ленінградського інституту живопису, скульптури і архітектури ім. Рєпіна. Ще в роки навчання на 3 курсі інституту її робота «Штурманський натюрморт» була представлена як краща на Московську всесоюзну виставку «Голубые дороги Родины».

1982 рік був пам'ятним у творчому житті Інни, бо вона проходила дипломну практику в реставраційних майстернях Ермітажу. Це було початком продовження її захопленням не тільки малюванням та удосконаленням своєї майстерності, але й бажанням повертати до життя роботи, які здавалось би втрачені назавжди. Так після закінчення інституту повертається до м. Одеси, працює в художніх майстернях. А з 1987 р. для Інни Аркадіївни «рідною домівкою» став Одеський філіал Національного науково-дослідного реставраційного центру України

Упродовж багатьох років разом з колективом, який очолює мистецтвознавець Межевчук Наталія Веніамінівна велась робота з обстеження музейних збірок не тільки Одеської області, а й Херсонської, Миколаївської, Луганської, Кіровоградської. Співпраця нашого обласного художнього музею з Одеським філіалом Національного науково-дослідного реставраційного центру триває не один рік.

Хочеться нагадати, як гості та мешканці Кіровограда, відвідуючи наш музей, звертали увагу на картину, яка одиноко стояла перед залою західноєвропейського мистецтва. Її ніби не пускали до приміщення, де красуються в ошатних рамах відреставровані твори. Картина ж Іоганна Баптиста Лампі-Старшого «Портрет графа Валицького» чекала свого часу. Майже 25 років вона залишалась законсервованою. Коли ж весною 2007 р. до нас з метою обстеження стану зберігання експонатів завітали художники-реставратори ОФННДРЦУ І. Русіна і З. Холодова одразу звернули увагу на картину Іоганна Баптиста Лампі.

Як сказала Інна Русіна: «Організм людини не міг би витримати те, що пережила ця картина. А вона за майже двісті років свого існування пройшла через вогонь і воду. Її треба рятувати негайно». Так було проведено другий етап консервації. І нарешті картина опинилася на реставраційному столі Одеського філіалу ННДРЦУ. Дослідження стану збереженості музейних пам'яток передбачає не лише візуальну оцінку, а й поглиблений лабораторний аналіз із залученням методів з галузі природничих й технічних дисциплін. Робота реставратора передбачає вивчення та аналіз стану пам'ятки, історії її існування з метою визначення оптимальної методики реставрації та консервації з урахуванням особливостей конкретного предмета.

Інна Аркадіївна творчо підходить до роботи. Кожна реставрована нею пам'ятка є певним вкладом в удосконалення реставраційної практики. Дотримується традиційної реставрації, з якнайменшими втручаннями в структуру самої пам'ятки. Вона, як лікар, чуйно ставиться до твору, до його оригінальності. В 1990 році І.А. Русіна стає членом Національної спілки художників України. Вона учасник республіканських, всесоюзних виставок, на її рахунку більше 10 персональних. Неодноразово нагороджувалась грамотами Міністерства культури України, грошовими преміями. За реставраційну діяльність в 2008 р. її нагородили орденом княгині Ольги Ш ступеню.

Інна Аркадіївна засвоїла сувору дисципліну петербурзького мистецтва і своєрідність Одеської школи малярства і це дало чудовий сплав у її творчості. Вона постає в портретах, тематичних натюрмортах, пейзажах. Її жіноча душа чуттєва і романтична. Усе те, з чим ми зустрічаємося в реальному житті, у її світі немов стає казкою.

Загартованість красою і емоція пульсує спалахами кольору. Інна Аркадіївна активно працює в жанрі тематичного натюрморту. Саме квіти у її роботах стають тим втіленням досконалості, до якого художниця може звертатися нескінченно. Зазвичай, Інна обирає для своїх натюрмортів світле тло, і цей прийом дозволяє яскравіше проявитися ніжним кольорам її улюблених квітів – жовтих хризантем, розкішного бузку і сяючих свіжістю троянд.

У тематичних натюрмортах виявляється її техніка – гнучка і декоративна, а колір варіюється у своїх відтінках. Яскраве південне сонце, що змушує сяяти звичні кольори краєвиду, і погляд автора, що милується ними, відтворюють повсякденний, на перший погляд сюжет. Оптимізмом і свіжістю дихає природа в полотнах «Край села», «Коралові троянди», триптиху «Яблуневий сад» та ін. Щаслива здатність відчути і передати незвичайне в звичайному, щира відкритість глядачу – основна властивість таланту Інни Русіної, і вона щедро ділиться нею з усіма…

Під час відкриття виставки Інна Аркадіївна передала до фондового зібрання Кіровоградського обласного художнього музею картину «Повернення до життя» (2002).

автор - Валентина Ноженко –
головний зберігач фондів Кіровоградського
обласного художнього музею