весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 16 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/16/stabilnu_cinovu_situaciyu_namagayutsja.htm
Стабільну цінову ситуацію намагаються утримати на Кіровоградщині . Заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації провів нараду, на якій було розглянуто ситуацію на споживчому ринку області та обговорено проект Меморандуму порозуміння між Кіровоградською обласною державною адміністрацією, виробниками продовольчих товарів та суб'єктами системи мережевої роздрібної торгівлі області, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

Віктор Серпокрилов у вступному слові підбив підсумки соціально-економічного розвитку області у І кварталі 2010 року. За його словами позитивну динаміку продемонстрували галузі промисловості, сільського господарства та торгівлі. Обсяг роздрібного товарообороту зріс порівняно із І кварталом 2009 року – на 2,2 % (у січні-березні 2009 року – спад на 17,0 %).

Індекс споживчих цін у березні 2010 року склав 100,6 % (1-3 місце, в Україні – 100,9 %), у січні-березні 2010 року – 104,8 % (15 місце, в Україні – 104,7 %).

Обнадіює і збільшення з початку поточного року на 16,0% обсяг кредитів, наданих суб'єктам господарювання.

Підприємства торгівлі у січні-лютому 2010 року отримали позитивний фінансовий результат у сумі 7,8 млн. грн. прибутків проти 0,7 млн.грн. прибутків у січні-лютому 2009 року. Обсяг отриманих прибутків склав 17,1 млн.грн. і зріс порівняно з відповідним періодом минулого року на 13,9 млн.грн. або у 5,4 рази. Є нижчою від середньообласного показника і питома вага збиткових підприємств торгівлі на 13,1 проц. пункти (у торгівлі - 34,4 проц., по області – 47,5 проц.).

Віктор Серпокрилов висловив сподівання, що результати сьогоднішньої наради закріплять досягнуті, хоч і невеликі, тенденції до покращення ситуації на споживчому ринку області.

Далі учасники наради обговорили стан виконання заходів, спрямованих на здешевлення основної групи продовольчих товарів, насичення торговельної мережі області продовольчими товарами місцевого виробництва, дотримання діючих норм і правил чинного законодавства суб'єктами господарювання, що здійснюють торговельну діяльність на території області та заходи, які вживались по ліквідації стихійної торгівлі.

Заступник голови облдержадміністрації також зазначив, що у складних фінансово-економічних умовах утримання стабільної цінової ситуації є першочерговим завданням облдержадміністрації, яка здійснює заходи, спрямовані на недопущення необґрунтованого зростання цін на соціально значущі товари, у тому числі і шляхом насичення торговельної мережі продовольчими товарами місцевого виробництва.

В контексті цього є логічним обговорення проекту Меморандуму порозуміння між Кіровоградською обласною державною адміністрацією, підприємствами торгівлі та виробниками продовольчих товарів області. Кінцевим результатом повинна стати присутність товарів місцевих товаровиробників в торговельній мережі області.

Підписання Меморандуму та його дотримання сприятиме, перш за все, захисту малозабезпечених верств населення та матиме стримуючий характер щодо підвищення цін на основні групи продовольчих товарів.