весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 16 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/16/front_zmin_v_kirovogradi_gotovii.htm
«Фронт Змін» в Кіровограді готовий сприяти органам самоорганізації населення. Днями у Кіровограді пройшло обговорення проблемних питань в сфері ЖКГ та шляхів їх вирішення спільними силами громади та влади.

Експерти та фахівці «Школи влади» «Фронту Змін» - управлінці житлово-комунального господарства Кіровограда і області та громадські діячі, під час дискусії визначились з тим, що одним із проявів демократичних форм управління територіальною громадою міста є залучення широких мас громадян до участі у вирішенні окремих питань місцевого та загальнодержавного значення через органи самоорганізації населення (ОСН). Але чисельні нормативно-правові акти, прийняті в нашій державі, до сьогодні не відтворили в повному об'ємі систему правових норм, необхідну для ефективної роботи органів самоорганізації. Тому більшість міських рад змушені самостійно виробляти власні «правила гри» щодо створення, діяльності та ліквідації органів ОСН.

В Кіровограді, наприклад, не існує місцевого документу, який би регламентував процедуру створення ОСН, і як наслідок відсутні легалізовані ОСН.

Крім того, Кіровоградська міська рада хоче ліквідувати районні у місті ради – Ленінську і Кіровську. Першим кроком стануть заплановані на 28 квітня громадські слухання. У міськраді стверджують, що без райрад буде значно легше керувати містом, до того ж вдасться зекономити бюджетні кошти на утримання апарату чиновників.

Учасники обговорення погодилися з тим, що робота ОСН за умови відповідної підготовки та розподілення повноважень, коштів і відповідальності, дозволила б мешканцям простіше реалізувати свої можливості. Особливо це важливо для приватного сектору - в Кіровограді індивідуальна забудова займає близько сімдесяти п'яти відсотків площі міста, пише для "весь Кіровоград" журналіст Леся Білас.

Координатор Кіровоградської обласної громадської організації «Фронт Змін» Ірина Малик: «Більшість представників житлово-комунального господарства переконані, що тільки вони є спеціалістами в своїй галузі. І тому будь - яку участь громади сприймають як контроль нефахівців. Але сьогодні слід відходити від звичних схем роботи, вчитись працювати за умов громадянського суспільства. І ми готові громаді в цьому допомогти».

В обговоренні взяли участь Ірина Малик– координатор Кіровоградської обласної ГО «Фронт Змін»; Віктор Ксеніч– начальник управління капітального будівництва виконкому м. Кіровограда; Ігор Нікітчук – перший заступник директора адміністративного департаменту, нач. управління правового забезпечення міської ради; Леонід Околішнов ¬¬- заступник начальника управління Житлово-комунального господарства області; Раїса Зюсь – начальник ЖЕКу №1; Алла Волошина– керівник КОО ВГО «Асоціації сприяння самоорганізації населення»; Ганна Коломієць – керівник Кіровоградської «Школи влади».