весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 16 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/16/buti_chi_ne_buti_mizhnarodnomu_aeroportu.htm
Бути чи не бути міжнародному аеропорту у Кіровограді? Це питання в обласному центрі обговорюють уже більше 10 років. Та далі розмов діло з місця не зрушило. Наскільки присвоєння Кіровоградському аеропорту статусу міжнародного важливе для розвитку області, обговорювали і на засіданні громадської ради при облдержадміністрації. У першу чергу членів цієї ради цікавила безпечність діяльності підприємства, оскільки знаходиться аеропорт у межах міста, - повідомляє канал "Кіровоград".

Сьогодні міжнародні аеропорти є майже в усіх обласних центрах України. На Кіровоградщині комунальне підприємство «Аеропорт Кіровоград» не тільки не розвивається, а переживає не найкращі часи – говорить його директор Володимир Монокін. Хоча в даний момент аеропорт систематично здійснює чартерні рейси. А усі служби на підприємстві продовжують працювати. А от, щоб отримати статус міжнародного, потрібно чимало капіталовкладень, провести низку експертиз.

Плюсів створення в області аеропорту за міжнародними стандартами чимало. По-перше, це імідж області. По –друге, інвестиційна привабливість не лише для вітчизняних, а й зарубіжних інвесторів. З'являться нові робочі місця. Перелік продовжує генеральний директор Міжнародної авіакомпанії «Урга» Леонід Шмаєвич.

Важливість реалізації цього проекту для області підкреслюють і члени громадської ради. Проте, є у них низка приводів для занепокоєння. Перш за все турбує екологічна безпека діяльності аеропорту для мешканців Кіровограда, оскільки знаходиться підприємство у межах міста.

Друге питання, яке хвилює членів ради: чи стане область багатшою від реалізації цього проекту? Чи не буде як з більшістю супермаркетів, які працюють на території обласного центру, а податки йдуть повз бюджетну скриньку Кіровограда.

У кінцевому результаті, після тривалого обговорення, члени громадської ради проголосували за підтримання ідеї надання Кіровоградському аеропорту статусу міжнародного. Тепер діло за інвесторами і капіталовкладеннями.