весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 14 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/14/nove_pokolinnja_pribiraye_kirovograd.htm
"Нове покоління" прибирає Кіровоград! На допомогу комунальним службам Кіровограда, які не встигають прибирати місто від сміттєвої навали, вийшли безпритульні, раніше судимі та нарко-алкозалежні. Працювали минулих вихідних безкоштовно і на совість. А організувала таку акцію обласна благодійна організація «Нове покоління». Ідею підтримали й інші подібні організації та міська влада, - повідомляє канал "Кіровоград".

О дев'ятій годині ранку вздовж берега річки Інгул у мікрорайоні Ковалівка закипіла робота. Гори сміття, які оголилися після зими, вийшли прибирати більше двох десятків чоловік. Серед них переважна більшість - раніше судимі та нарко-алкозалежні. Долучилися до корисно-суспільної праці і безпритульні.

Робота йшла злагоджено й швидко. Чоловіки взяли на себе важчу роботу. Жінки збирали розкидані купи обгорток, банки з під пива, пластикові пляшки та пакети. Інвентарем та транспортом для вивозу сміття забезпечила міська влада. До роботи ніхто нікого не примушував. Ці люди прийшли сюди добровільно. Правда, безпритульних запрошували значно більше.

Оскільки при благодійній організації «Нове покоління» діє і Центр реабілітації, то такий суботник - це і трудотерапія, і соціальний та екологічний ефект – зазначає Віталій Кодацький. Самі ж активісти працювали у піднесеному настрої. Кажуть: «Прибирати не соромно, а навпаки». Валдіс уже десять років, як не має постійного місця проживання. Зараз живе у знайомих. Харчується, чим Бог пошле. А от чи йти на суботник, навіть не роздумував.

Такої ж думки і раніше судимий Василь. Він не соромлячись, розповідає про свою долю. Каже, після реабілітації, життєві цінності змінилися кардинально.

За півдня роботи ці добровольці зібрали два причепа сміття. Працювали на совість і безкоштовно. Правда трудяг організатори акції погодували. Уже скоро вони зберуться знову, щоб далі покращувати зовнішній вигляд Кіровограда.