весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 14 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/14/amku_postaviv_krapku_shodo_cin.htm
АМКУ "поставив крапку" щодо цін на бензин. Антимонопольний комітет (АМКУ) не має наміру накладати штрафи на нафтотрейдерів, які в кінці березня значно підвищили ціни на бензин і дизельне пальне в роздрібних мережах.

Про це заявив голова АМКУ Олексій Костусєв, повідомляє "Економічна правда" з посиланням на агентство "ЛІГАБізнесІнформ".

За словами глави відомства, це пов'язано з тим, що нафтотрейдери виконали рекомендації АМКУ і знизили роздрібні ціни.

"Найголовніший результат полягає в тому, що нафтотрейдери виконали рекомендації АМКУ і знизили ціни, тому ми штрафувати нікого не будемо", - відзначив Костусєв, додавши, що застосування штрафних санкцій до гравців ринку не є метою АМКУ.

"Ми хочемо щоб на автозаправках була нормальна, стабільна ціна, яка повинна диктуватися ринком, а саме співвідношенням пропозиції та попиту, а не домовленостями. Тому вони (нафтотрейдери) виконали рекомендації і на цьому поставимо крапку", - резюмував він.

Як повідомлялося, в Україні у кінці березня різко виросли роздрібні ціни на нафтопродукти.

За даними UPECO, за три доби вартість літра бензину марки А-95 підскочила до 8,37 грн. у лідерів зростання.

Слідом за цим, АМКУ порушив справу проти 15 нафтотрейдерів за ознаками антиконкурентних узгоджених дій на ринку нафтопродуктів.

Операторам ринку було рекомендовано до 29 березня знизити ціни і припинити дії, які порушують конкурентне законодавство.