весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 12 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/12/z_jakimi_rizikami_stikayutsja_shovesni.htm
З якими ризиками стикаються щовесни аграрії Кіровоградщини, та як їх вирішує агрострахування?! Відповідь на це питання у п'ятницю, 23 квітня дадуть учасники круглого столу, який відбудеться у Кіровограді за участі експертів Міністерства агропромислової політики, Міжнародної фінансової корпорації, фахівців з питань агрострахування та сільгоспвиробників.

Під час круглого столу, який пройде у приміщенні залу засідань готелю «Європа» (вул. К. Маркса, 13/16, другий поверх) з 10.00 до 12.00 йтиме мова, зокрема, про те, як селяни можуть одержати від страховиків кошти за понесені внаслідок непогоди посіви. Після зими і на початку посівної це питання для аграріїв, яким завжди бракує грошей для проведення польових робіт, є надзвичайно актуальним.

Агрострахування є дуже корисним для фермерів, оскільки, завдяки виплатам страхових компаній, воно дозволяє пережити неврожайний період, повернути борги і не стати банкрутами. Однак в Україні система страхування аграрних ризиків недостатньо розвинута. Головним чинником, що гальмує розвиток агрострахування, є відсутність закону, який би регулював відносини між страховими компаніями і сільгоспвиробниками.

Наразі у державі агрострахуванням формально займається майже 500 страхових компаній, з яких лише 70 мають достатньо досвіду та ресурсів і можуть виконати свої зообов'язання. Також держава мала б закладати в бюджеті кошти на відшкодування фермерам частини витрат, але сьогодні це не виконується.

Проблемою для компаній, які займаються агрострахування в Україні є й те, що в державі відсутні умови для визначення збалансованої суми страхового внеску. Страхові компанії не мають можливості отримати достовірні прогнози погоди на той чи інший період, через що підвищують страхові внески, щоб покрити свої ризики. Більше того, через невизначеність умов страхування, страховики відмовляються покривати ризики дрібних господарств, земельні угіддя яких менші 10–15 гектарів.

Втім, з кожним роком все більше фермерів страхують свої ризики і саме вони мають спонукати владу швидше вирішувати питання, пов'язані з страхуванням сільського господарства. Враховуючи унікальність та технічну складність агрострахування порівняно з іншими формами страхування, необхідно розробити і запровадити спеціальне регулювання для системи страхування сільськогосподарських ризиків.

На ці та інші теми і спілкуватимуться учасники круглого столу, який проходитиме у рамках всеукраїнського проекту Міжнародної фінансової корпорації «Розвиток агрострахування в Україні».

Запрошуємо до участі у заході журналістів друкованих та електронних ЗМІ Кіровограда та області. Журналістам із районів Кіровоградщини буде оплачено проїзд за умов попередньої акредитації. Звертайтеся до Вікторії Талашкевич (Кіровоградський прес-клуб) за телефонами 068-910-43-40 та (0522) 32-05-31. Пишіть на адреси: viktal2004@rambler.ru та kirovohrad@cure.org.ua