весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 12 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/12/sho_mozhna_zrobiti_zi_zvichainih_klaptikiv.htm
Що можна зробити зі звичайних клаптиків тканини, знає кіровоградська майстриня! Ковдри, серветки, сумки, м'які іграшки, прикраси для одягу та інші декоративні речі - усе це кіровоградська майстриня Людмили Кривенко може зробити зі звичайних клаптиків тканини, - пише канал "Кіровоград".

У обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського рукодільниця представила близько ста своїх робіт. Переважно це ляльки-мотанки та клаптикові картини - пейзажі та сюжетні панно. Такі роботи прийнято ще називати квілтами. Сама ж рукодільниця, описуючи свою творчість, говорить: «Малюю клаптиками тканини».

Людмила Кривенко – майстер клаптикового шитва. Основа її робіт – аплікація з тканини. З неї робиться перший шар, а потім додаються інші техніки і засоби клаптикового шитва: крейзі, вітражу, йошки, сигнелі, барджелло.

Рукоділлям Людмила Кривенко займалася все своє життя, а от печворком - клаптиковим шитвом, захопилася випадково.

Для Людмили Кривенко тканина, як для художника палітра. Дивлячись на її картини, здається, що вони намальовані фарбами. Картини різні за задумом. Сюжети у майстрині виникають спонтанно. Їх вона в жодному разі не змальовує з книжки. Особливого ефекту і закінченості роботам надає художнє стібкування.

Нині рукодільницю цікавить арт-квілт. Це набагато складніша робота. Такі вироби є більш декоративними. Сьогодні Людмила Кривенко готується до участі в багатьох проектах. У найближчих планах - великий українсько-російський проект під назвою «Лускунчик». Майстриня розповідає, що вже прослухала музику Петра Чайковського, передивилася балет та мультфільми. Тепер залишилося втілити задумане з клаптиків тканини. Тканини ж рукодільниця використовує різні. Їх приносять усі знайомі. А от для ляльок-мотанок купляється лише нова сировина. Оскільки такі вироби здавна вважалися оберегами. Розповідати про них Людмила Кривенко може годинами. У залежності від призначення такої ляльки обирається відповідна тканина і її наповнення.