весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 12 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/12/gromadske_obgovorennja_zakonoproektu.htm
Громадське обговорення законопроекту про загальні збори членів територіальної громади! У Кіровограді відбудеться регіональний круглий стіл задля громадського обговорення проекту Закону України «Про загальні збори членів територіальної громади за місцем проживання»

За інформацією сайту "весь Кіровоград", круглий стіл, а також дискусія з практичних питань в сфері розвитку локальної демократії та участі громадськості у вирішенні місцевих проблем пройде 16 квітня (п'ятниця) за адресою: вул. Орджонікідзе, 7, бізнес-центр «Ельворті» (початок о 13.00).

Зазначений законопроект розроблений Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація сприяння самоорганізації населення» в рамках проекту «Нормативне забезпечення проведення загальних зборів громадян» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Ведучі круглого столу: Олексій Орловський, директор програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження», Наталія Мішина, експерт з питань розвитку локальної демократії Всеукраїнської Асоціації сприяння самоорганізації населення.

На круглий стіл запрошені лідери громадських організацій, органів самоорганізації населення, науковці, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, журналісти.

З додаткових питань щодо участі в заході
просимо контактувати з Творчим об'єднанням «ТОРО»,
партнером у проведенні заходу в м. Кіровоград
(Вікторія Дігтяр, тел.: (0522) 27 27 54, info@toro.org.ua) .

Довідково: Нечіткість законодавчих норм щодо порядку проведення загальних зборів не дозволяє громадянам спільно та ефективно вирішувати важливі місцеві проблеми, вже породжує протести прокуратури, судові процеси, ставить під загрозу існування органів самоорганізації населення. Результатом є неефективне управління на місцях, загострення соціальних конфліктів та розповсюдження радикальних форм громадського волевиявлення, таких як мітинги, страйки.

У деяких містах України такий порядок регулює Статут територіальної громади, або місцеве Положення про загальні збори. Але більшість українських міст, а тим паче села та селища не мають на сьогодні ні статутів, ні таких положень. Навіть якщо вони і прийняті, є випадки, коли їхні норми відповідають швидше інтересам органів місцевої самоврядування, ніж громади. Тому актуальною є необхідність розробки, публічного обговорення та лобіювання ухвалення проекту Закону України «Про загальні збори членів територіальної громади за місцем проживання». Детальніше про проект