весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 12 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/12/chetverte_kirovogradske_uchilishe.htm
Четверте кіровоградське училище провело "День відкритих дверей". Далеко не кожне професійне училище Кіровоградської області має таку потужну та сучасну базу для навчання учнів, тісно співпрацює з найбільшими підприємствами області та готує робітників найвищого ґатунку. Одне із найстаріших училищ не тільки області, а й України – Вище професійне училище №4 провело «День відкритих дверей», на який запросило кіровоградських школярів, - повідомляє канал "Кіровоград"

Випускників Вищого професійного училища №4 завжди раді бачити на будь-якому промисловому підприємстві області. Диплом цього училища свідчить, що його власник – відповідає усім вимогам сучасного виробництва. Кожна спеціальність закладу, а їх тут не менше десяти, має свою майстерню з необхідним обладнанням та інструментом. Починаючи з другого курсу, учні проходять практику на базових підприємствах, серед яких «Червона Зірка» та «Гідросила». Більшість учнів по завершенню навчання там і працевлаштовуються.

Сьогодні тут опановують різні робітничі професії півтисячі підлітків. Серед найпопулярніших – верстатник широкого профілю, електрогазозварник, монтажник сучасної сантехніки. Для дівчат спеціальності: секретар керівника, оператор комп»ютерного набору. До училища приймають усіх охочих, адже робітничі професії сьогодні на вагу золота. Популяризувати їх серед школярів тут намагаються різними профорієнтаційними заходами. Наймасовішим є «День відкритих дверей».

У програмі презентації робітничих професій – знайомство з училищем та його традиціями, показ трудових прийомів у майстернях, виступ колективів художньої самодіяльності, виставка технічної творчості. До речі, на ній представлено чимало цікавих робіт, серед яких діюча модель сівалки бурячної дванадцятирядної. Хіба це не творчість? Школярі із трьох кіровоградських шкіл теж затрималися біля сівалки. І хоч сьогодні вони прогулювалися училищем як бажані гості, завтра, як підтверджує статистика, щонайменше 10 відсотків з них стануть його учнями. Так було і з майстром виробничого навчання верстатником широкого профілю Оленою Потерайко, яка вже 26 років навчає молодь.

І хоч сьогодні існує думка, що молодь нехтує робітничим професіями, спробуємо її хоч трохи спростувати.

Станіслав навчається на відмінно і після закінчення планує піти працювати на завод. Можливо вступить і до вишу. Але в будь-якому разі професія, отримана в училищі, завжди відкриє хлопцю двері будь-якого сучасного підприємства.