весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 1 квітня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/4/1/na_kirovogradshini_maizhe_5_tisjach.htm
На Кіровоградщині майже 5 тисяч призовників ухилилися від служби минулого року. Стан призову жителів Кіровоградської області до лав Збройних Сил України було проаналізовано на нараді, яка відбулася в облдержадміністрації під керівництвом заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Сергія Ланчковського за участі військових комісарів області, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

На початку наради Сергій Ланчковський зазначив, що призов громадян на строкову військову службу в Кіровоградській області проводиться без зривів, завдання призову виконується в повному обсязі. Він озвучив низку проблем, які виникають при проведені призову, насамперед якість медичного огляду громадян у період призову: "Представники управління охорони здоров'я мусять усвідомити, що в кожному районному військовому комісаріаті повинні працювати кращі лікарі-спеціалісти, лікарі зі стажем експертної роботи, тому що помилки у визнанні щодо придатності до військової служби можуть мати катастрофічні наслідки".

Сергій Ланчковським окремо зупинився на такому ганебному явищі, як ухилення від явки по виклику у військовий комісаріат призовників, зокрема, від призовів, які відбулися у 2009 році, ухилилося майже 5 тис. жителів області. Заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації зазначив, що у такій статистиці він вбачає небажання військових комісарів та голів призовних комісій навести лад на підлеглій території.

Під час наради було розглянуто питання допризовної підготовки молоді. Сергій Ланчковський акцентував увагу на необхідності тісної взаємодії управління освіти і науки облдержадміністрації з обласним військовим комісаріатом: "Потрібно зайнятися підбором кадрів з допризовної підготовки для покращення роботи з призовною молоддю та орієнтування юнаків на вибір в майбутньому військової служби за контрактом".

Військовий комісар Кіровоградської області Микола Курятенко розповів, що у 2009 році в області було призвано та відправлено до лав Збройних Сил України 1797 призовників. Основні зусилля призовних комісій було зосереджено на відборі здорового та психологічно загартованого поповнення: станом на 1 березня 2010 року достроково, за станом здоров'я було звільнено лише чотирьох військовослужбовців, які призивалися обласним військовим комісаріатом.

Микола Володимирович зазначив, що в цілому результати призову на військову службу у 2009 році засвідчили покращення якісних характеристик молодого поповнення, відправленого на комплектування військ. Водночас є реальні можливості забезпечити подальше покращення показників шляхом активізації і удосконалення обліково-призовної роботи.