весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 31 березня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/3/31/pitannja_podatku_na_rozkish_mayut.htm
Питання податку на розкіш мають передати місцевим органам! Україна має намір розширити перелік джерел надходжень до державного бюджету вже 2010 року за рахунок введення податків на розкіш, - повідомляє "Економічна правда".

Старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Ільдар Газізуллін підтримує ініціативу уряду.

"Я думаю, що на тлі проблем з бюджетом, це цілком природно, що уряд думає про нові податки і зборах", - зазначає експерт.

За його словами, введення такого оподаткування можливо вже в 2010 році.

"З огляду на форс-мажорні обставини, Бюджетний кодекс, швидше за все, знову буде порушений, і дані нормативні зміни можуть внести вже в цьому році", - стверджує Газізуллін.

На його думку, перевага податків на розкіш у тому, що людей, які купують такі товари, у меншій мірі, цікавить ціна.

"Легше імплементувати податки саме на товари розкоші, а не на товари масового споживання, де цінова політика відіграє велику роль", - вважає економіст.

Він пропонує передати більше повноважень у визначенні податкових ставок місцевим органам самоврядування.

"Якщо ми говоримо про податки на землю і на нерухомість, то місцева влада якраз краще знає, яка ситуація в місті чи в області. Виходячи з цього, вони можуть диференціювати податкові ставки", - наголошує Газізуллін.

"У будь-якому випадку, ідея має право на життя. Зараз вона як ніколи, актуальна. Але питання її втілення в життя все-таки вимагає конкретизації", - додав експерт.