весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 3 березня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/3/3/bilshe_polovini_ukrayinciv_ne_hochut.htm
Більше половини українців не хочуть в НАТО! Більшість громадян (60%) проти вступу України до НАТО. Про це свідчать результати соціологічного опитування "Зовнішньополітичні орієнтації населення України", представлені на прес-конференції у вівторок, - повідомляє "Українська правда" з посиланням на УНІАН.

Згідно з результатами опитування, якби референдум щодо членства в НАТО відбувся у грудні 2009 року, "за" вступ до НАТО проголосувало б 21% опитаних, 19% ще не визначились.

Участь у референдумі взяли б 60% громадян України, що істотно менше, ніж під час аналогічного опитування у березні 2008 року (68%).

Членство в НАТО переважно підтримують жителі Західного регіону ("за" вступ - 40,5%, "проти" - 24%).

Переважно не підтримують вступ до НАТО жителі Центру й Північного Сходу ("за" -37%, "проти" – 50%), Півдня і Південного Сходу ("за" - 14%, "проти" - 69%), у регіоні Донбасу й Криму ("за" - 4%, "проти" - 94%).

Соціологічне опитування проведене фондом "Демократичні ініціативи" та фірмою "Юкрейніан соціолоджі сервіс" з 12 по 26 грудня 2009 року.

Всього було опитано 2010 респондентів за загальнонаціональною вибіркою, репрезентованою за такими характеристиками, як стать, вік, освіта, тип та регіон проживання. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.