весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 29 березня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/3/29/svitlovodskii_zavod_luch__peremozhec.htm
Світловодський завод "Луч" - переможець Всеукраїнського конкурсу "Експортер року". Через економічну кризу 1 липня минулого року виробництво на заводі "Луч" призупинилося, але пошук можливостей для його відновлення не припинявся. Розробка нових видів виробів і переговори з потенційними замовниками – ось на чому зосередилося керівництво підприємства. Розробили поліетиленові кульки для очисних споруд хімічної промисловості, заглушки для меблевого виробництва, телескопічні подовжувачі для садівництва, у стадії розробки ще кілька виробів для садівників - повідомляє сайт Світловодськ .

Одним з важливих напрямків роботи була реалізація залишків продукції. На момент зупинки заводу лише обприскувачів було у наявності 20 тисяч штук. Протягом семи місяців вдалося знайти ринки збуту і накопичити фінансові можливості для продовження роботи. Вийти на повну потужність поки що не вдалося, тому з 1 лютого стали до роботи лише 100 працівників.

Загалом 50% всієї продукції заводу іде на експорт. Головні іноземні покупці – Грузія, Азербайджан. Завдяки цьому, завод "Луч" став одним з переможців Всеукраїнського конкурсу "Експортер року", який проводе міжнародна торгово-економічна палата. Підприємство отримало сертифікат у якому, зокрема, написано: "За офіційними даними органів статистики України ЗАТ Світловодський завод "Луч" – експортер року 2009 за критеріями: загальний обсяг експорту, динаміка зростання, диверсифікація, географія". До сертифікату додається Медаль "Експортер року в Україні", а особисто генеральний директор Олександр Губарєв отримав Орден "За заслуги у професійній діяльності".

Урочистості з цієї нагоди відбулися нещодавно у Києві. У цей час Олександр Олександрович перебував на виставці промислових товарів у Москві, яка проводилася у виставковому "Експоцентрі". "Ми працюємо з Росією давно, 4-5 підприємств є постійними покупцями нашої продукції, – сказав Олександр Губарєв. – Мова йшла не про налагодження зв'язків, а про їх розширення. Нам вдалося укласти додатково ще дві угоди. Будемо працювати далі, долаючи великі митні труднощі. Міжнародне співробітництво ускладнюється через відсутність Митного Союзу з Росією. 90 % проблем – це митниця. Крім того, терміново потрібні кредити, інвестиції. Треба, щоб запрацювали банки, бо без грошей будь-які спроби вийти на хоча б на докризовий рівень будуть малоефективними".