весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 26 березня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/3/26/tur_kerivnikiv_oblasti_selami_kirovogradshini.htm
Тур керівників області селами Кіровоградщини триває. Таким чином, упевнені представники влади, вдасться глибше вникнути у те, чим живе село сьогодні. Цього разу вони навідалися до Новоархангельського району, - повідомляє канал "Кіровоград".

Однак населений пункт, де пройшла чергова виїзна нарада, має чим похизуватись. Адже порівняно з багатьма селами Кіровоградщини тут досить розвинена інфраструктура. Дещо залишилось ще з тих часів, коли Кам'янече нараховувало близько трьох тисяч мешканців, а місцевий колгосп процвітав. Але багато-чого вдалось зробити вже недавно. Наприклад, встановити зовнішнє освітлення, чого немає не те що в більшості сіл, а навіть не у всіх райцентрах увечері світло на вулицях.

У Кам'янечому нині проживає більше півтори тисячі людей. У місцевій школі навчається 150-ат діток. Тут затишно, у класах тепло. Є гурток вокалу і хореографії. Але державного фінансування на усі потреби навчального закладу, як і багатьом іншим, бракує. Допомагають потроху місцеві керівники сільських господарств.

В самому центрі Кам'янечого є кілька магазинів, де можна придбати усе необхідне. Біля них, як це завжди буває у селах, чинно, викурюючи по цигарці, ведуть розмови про життя-буття кілька чоловіків. Роботи у селі всім не вистачає, розповідають місцеві. Багато хто, працює на тутешніх фермерів. Однак, чимало люду поїхало шукати кращої долі деінде. Ця проблема зараз однакова для усіх сіл України. Залишати рідний дім важко, каже тимчасово безробітний Сергій.

Хоч приводів нарікати на долю у цих селян менше, ніж у багатьох інших. Вони вже кілька років користуються природним газом. Мають свою медичну амбулаторію. Сюди приїздять навіть з району. Тут приймають терапевт, стоматолог, фельдшер-акушер. Є навіть власний лаборант. З бюджету села на лікарняні засоби амбулаторія щорічно отримує близько чотирьох тисяч гривень. У той час як в області є села, де на потреби медустанови не виділяють жодної копійки, або ці суми є мізерними – 100-200-ті гривень. Єдине, що хотілось би покращити – заробітну плату, сором'язливо зізнається молодий спеціаліст лікар-стоматолог Ірина Шамрай.

А з доповіді сільського голови Кам'янечого Олександра Бойка представники обласної влади почули й про інші, типові для сіл біди: бракує інвестицій, в місцевому Будинку культури немає духових інструментів і ще багато інших проблем. У вирішенні яких, як сподіваються люди, допоможе місцева влада. Не дарма ж посадовці подолали більше сотні кілометрів, щоб почути, чим живе село на Кіровоградщині.