весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 26 березня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/3/26/nezabarom_90_rokiv_z_dnja_narodzhennja.htm
Незабаром 90 років з дня народження легендарного льотчика. Нинішнього року відзначатиметься 90-річчя від дня народження тричі Героя Радянського Союзу маршала авіації Івана Кожедуба, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

Відповідний план заходів затверджений 1 березня 2010 року розпорядженням Кабінету Міністрів України.

Іван Микитович Кожедуб народився 8 червня 1920 року у селі Ображіївка Шосткінського району Сумської області. Закінчив хіміко-технологічний технікум і Шосткінський аероклуб. В Червоній Армії з 1940 року. У 1941 році закінчив Чугуївську військову авіаційну школу льотчиків. Служив в ній інструктором.

До кінця Великої Вітчизняної війни гвардії майор Іван Кожедуб здійснив 330 бойових вильотів, у 120 повітряних боях збив 62 літаки противника. П'ятдесят другу зірку на фюзеляжі літака Іван Кожедуб отримав після того, як 15 лютого 1945 року у небі над Франкфуртом-на-Одері збив перший в історії реактивний літак Me-262. Свій останній бій, в якому збив 2 FW-190, провів у небі над Берліном.

Льотчик-винищувач, тричі Герой Радянського Союзу, маршал авіації Іван Кожедуб, нагороджений 2 орденами Леніна, 7 орденами Червоного Прапора, орденом Олександра Невського, 2 орденами Вітчизняної війни I-го ступеня, 2 орденами Червоної Зірки, орденом «За службу Батьківщині в Збройних Силах СРСР» ІІІ-го ступеня.

За всю війну Іван Кожедуб жодного разу не був збитий. Він справедливо вважається кращим асом авіації Другої Світової війни.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів у травні-червні нинішнього року передбачається провести низку виставок документів, архівних матеріалів та фотографій Івана Кожедуба у музеях, мемуарної та історичної літератури в бібліотеках, творчих зустрічей, концертів з виконанням пісень та хореографічних композицій про безсмертний подвиг народу у роки Великої Вітчизняної війни.

У загальноосвітніх школах планується провести тематичні лекції, круглі столи, уроки пам'яті та організувати у бібліотеках області книжкові виставки на теми: «Особистості нашої історії: Іван Микитович Кожедуб», «Віковічний подвиг», «Тричі Герой Радянського Союзу Іван Кожедуб».

У селі Красносілля Олександрівського району планується відкриття Алеї авіаційної слави та меморіальної таблички біля дуба, який посадив легендарний льотчик.

Також розглядатиметься питання щодо присвоєння військовим, військово-патріотичним, спортивно-оборонним навчальним закладам та установам області імені тричі Героя Радянського Союзу Івана Кожедуба.