весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 25 березня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/3/25/riven_bezrobittja_v_ukrayini_nizhchii.htm
Рівень безробіття в Україні нижчий, ніж у Європі? Профспілкові активісти розкритикували офіційну статистику щодо кількості безробітних, - повідомляє "Українська правда".

Вони стверджують, що роботи в Україні не мають 3,4 млн. осіб, тоді як Держкомстатистики говорить лише про півмільйона, пише Deutsche Welle.

Держкомстат нарахував за три перші квартали минулого року 530 тис. зареєстрованих безробітних українців, а за словами голови Національного форму профспілок України Мирослава Якібчука, насправді безробітних майже 3,5 млн.

Директор державної служби зайнятості Володимир Галицький частково визнав недосконалість офіційної статистики, заявивши що в його службі реєструється лише близько половини тих, хто не має роботи.

Таким чином, він не виключив, що насправді безробітними в Україні на сьогодні можуть бути понад мільйон осіб.

Водночас, за його словами, дані Держкомстату про безробіття в державі за перші 9 місяців 2009 року на рівні 8,6% заслуговують на довіру, оскільки розраховуються за методикою Міжнародної організації праці.

Галицький наголосив, що це нижче, ніж у середньому по країнах Євросоюзу, де безробітних є 8,8%. І пояснив цей феномен "справедливим законодавством України про працю".

Крім того, чиновники пояснюють таку невідповідність у цифрах переховуванням найманих працівників у тіньовій сфері, яка, за даними Мінекономіки, сягає в Україні до половини реального сектору.

Утім, як зазначив профспілковий лідер Якібчук, працівники цього сектору економіки хоча й мають роботу, але позбавлені будь-яких конституційних прав та гарантій.

В існуванні цієї проблеми Якібчук звинуватив "низьку соціальну відповідальність роботодавців", схильних, за його словами, вирішувати проблеми виробництва коштом тіньових працівників.

За результатами опитування соціологічної групи "Рейтинг", у зростанні безробіття на тлі економічної кризи впевнений 41% українців. Найбільшу стурбованість ця проблема, за даними соціологів, викликає в південних та східних областях.