весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 25 березня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/3/25/poslugi_teritorialnogo_centru_obhodjatsja.htm
Послуги територіального центру обходяться інваліду в 45 грн на тиждень! Вчора відбулося чергове засідання обласного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Кіровоградщини, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

Цього разу засідання обласного комітету було присвячене підсумкам роботи комітетів доступності Новомиргородського, Новоукраїнського, Олександрійського, Олександрівського, Онуфріївського, Петрівського, Світловодського, Ульяновського та Устинівського районів.

Під час аналізу проведеної у районах роботи чимало запитань та пропозицій виникало у представників обласних та міських громадських організацій, які входять до складу обласного комітету.

Так, голова Кіровоградської міської організації інвалідів "Сила духу" Олександр Переверзєв висловив занепокоєння стосовно затвердження Постановою КМУ від 29 грудня 2009 року №1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» платних соціальних послуг, що надаються територіальними центрами соціального обслуговування. Для прикладу він назвав тариф на платну соціальну послугу територіального центру Кіровського району м. Кіровограда – за придбання працівником центру харчових продуктів у магазині 2 рази на тиждень, інвалід чи одинокий ветеран має заплатити 45 гривень, а за місяць ця послуга обійдеться йому у 145 гривень. Раніше за надання соціальних послуг із пенсії такої категорії громадян відраховували лише 5% коштів. Замовляючи низку послуг територіальних центрів соціального обслуговування з 1 квітня громадянам доведеться заплатити як мінімум 200 гривень, максимум – 400 гривень.

Олександр Переверзєв настійливо звернувся до голови Кіровоградської обласної організації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Сергія Подорожнього з проханням направити звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою відмінити дію вищезазначеної постанови, або залишити оплату послуг на рівні 5%.

В свою чергу, представники районних комітетів доступності запевнили, що ініціюватимуть розгляд цього проблемного питання на засіданнях районних сесій.

Підсумовуючи результати проведеної роботи районними комітетами вищезазначених територій за минулий рік, начальник управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації Вікторія Кулікова відзначила в їхній роботі певні позитивні зрушення. Разом з тим, вона закликала і у поточному році якомога активніше працювати керівникам територій у питаннях забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.