весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 25 березня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/3/25/ditjachii_budinok_nash_dim_vidkriv.htm
Дитячий будинок "Наш дім" відкрив свій сайт в Інтернет! Нагадаємо, що у листопаді 2007 року при сприянні міжнародних благодійних організацій у Кіровограді було створено дитячий будинок інтернатного типу «Наш дім», діяльність якого спрямована на соціалізацію дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Сайт "весь Кіровоград" вже писав, що відмінність даного будинку від традиційних інтернатів полягає в тому, що він спрямований на максимальне наближення виховання до сімейних умов. І незабаром у Кіровограді буде ще один такий буиднок.

У подібному будинку мають виховуватися не більше 15 дітей. Діти в будинку за допомогою вихователів набувають навичок самообслуговування, а саме: вчаться готувати їжу, користуватися побутовими приладами (пральна машина, праска, мікрохвильова піч тощо), прибирати власну територію, розподіляти власний бюджет у вигляді кишенькових коштів та ін.

Діти відвідують загальноосвітню школу, гуртки за інтересами, спортивні школи тощо. Тому в закладі відсутній допоміжний персонал: прибиральниці, кухарі. Основною функцією закладу є реінтеграція дитини до сім'ї. Перевага надається можливості повернення дитини до біологічної сім'ї, якщо це неможливо – пошук потенційних усиновителів чи прийомної сім'ї. Якщо і це неможливо – підготовка дитини до самостійного життя.

За два роки існування дитячого будинку «Наш дім», в ньому виховувались 20 дітей, з яких дві дитини було повернуто до біологічних сімей, дві дитини було усиновлено, один вихованець закінчив загальноосвітню школу із срібною медаллю та вступив до Київського національного політехнічного університету. Зараз триває процес над поверненням до біологічних сімей ще трьох дітей. Також подані документи на усиновлення іще однієї дитини. Три дитини поступили до будинку з діагнозом ЗПР (затримка психічного розвитку).

На даний момент всі діагнози зняті ПМПК (психолого-медико-педагогічною комісією). Ці діти мають середній рівень шкільних знань. За час перебування у будинку діти позбулися шкідливих звичок.
Кількість дітей на даний час – 16, Кількість вихователів - 5

Сайт дитячого будинку "Наш дім"