весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 24 березня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/3/24/silskim_gromadam_radjat_samostiino.htm
Сільським громадам радять самостійно шукати кошти. Голова Кіровоградської облдержадміністрації Володимир Мовчан зустрівся із сільськими головами Компаніївського району, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

Зустріч лідерів сільських громад Компаніївського району з керівництвом облдержадміністрації пройшла у с. Мар'ївці.
Головна тема зустрічі – роль місцевого самоврядування, сільських громад у формуванні і наповненні місцевих бюджетів – не залишила байдужим жодного її учасника.

Володимир Мовчан наголосив, що Президент України доручив урядовцям протягом місяця, до середини квітня, подати бюджет країни до парламенту.

Але головне навіть не термін, а жорсткі умови та вимоги керівника держави економити і максимально ефективно використовувати бюджетні ресурси.

Голова облдержадміністрації звернувся до сільських голів переглянути можливості і резерви кожної території стосовно використання місцевих податків і зборів, вкотре наголосивши, що в області взагалі, а також у ключових галузях, найперше в АПК – необхідно негайно переглянути ефективність віддачі кожного гектара землі, визначити його реальну вартість і задіяти усі механізми, аби і фермер, і потужніший орендар долучилися до життя і соціальних потреб села, селища, району.

Володимир Мовчан наголосив, що ані область, ані держава за таких скрутних часів в економіці не зможуть стовідсотково врахувати соціальні та комунальні потреби кожного населеного пункту. А місцева громада має активізувати свою діяльність і в розрізі наповнення місцевого бюджету, і шукати шляхи участі у грантових програмах на кшталт «Розвитку, орієнтованого на громаду».

Голос і позиція сільського голови мають бути міцнішими, коли справа стосується орендарів земельних наділів, сільських ставків, кар'єрів тощо, адже віддача від використання таких природних багатств має бути значно відчутнішою, тоді в бюджеті села з'явиться можливість відремонтувати дорогу, чи підвести водопровід (наприклад, у Мар'ївці половина села без води), чи відремонтувати освітлення вулиці або сільський ФАП.

Голова облдержадміністрації закликав сільських голів прокидатися і братися до активної роботи не лише тому, що весна прийшла, а тому що – виклик часу доволі серйозний, і кожен керівник території нестиме персональну відповідальність за її розвиток.