весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 2 березня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/3/2/v_kirovogradskii_oda_stvorili_viddil.htm
В Кіровоградській ОДА створили відділ охорони культурної спадщини. Вчора відбулася прес-конференція начальника відділу охорони культурної спадщини Кіровоградської облдержадміністрації Надії Лісняк, присвячена завданням, які виконуватиме новостворений відділ облдержадміністрації, стану охорони культурної спадщини в області у 2009 році, завданням на 2010 рік, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

Відділ охорони культурної спадщини облдержадміністрації, який нещодавно створено відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації, очолила Надія Лісняк, яка до цього працювала на посаді заступника начальника - начальника відділу охорони культурної спадщини, туризму та курортів управління культури й туризму облдержадміністрації.

Надія Лісняк повідомила, що головними завданнями новоствореного відділу, що є окремим підрозділом облдержадміністрації, є охорона пам'яток історії, археології, монументального мистецтва та архітектури, яких в області нараховується майже 6 тисяч. Зокрема – 2656 пам'яток археології (переважно це кургани, місця давніх поселень, стоянки первісної людини), 2362 – пам'яток історії, з яких 1700 відносяться до періоду Великої Вітчизняної війни (військові захоронення та меморіали), 33 пам'ятки національного значення.

За словами Надії Лісняк, у нинішньому році відділ опікуватиметься проведенням археологічних розвідок, реєстрацією дозволів на проведення земляних робіт на території області та здійснюватиме контроль за проведенням досліджень пам'яток археології (переважно курганів доби ямної культури), які планується провести у нинішній польовий сезон на території села Іванівки (Долинський район), Троянового (Новомиргородський район) та Торговиці (Новоархангельський район).

Надія Лісняк звернулася до жителів області та обласного центру з проханням шанобливо ставитися до пам'яток історії, археології та архітектури, дбати про їх збереження, адже це та безцінна історична спадщина, яку залишили нинішньому та наступнім поколінням наші предки.