весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 2 березня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/3/2/riven_vodi_v_kirovogradskomu_inguli.htm
Рівень води в кіровоградському Інгулі підвищився! Вчора зранку було зафіксовано незначне підвищення рівня води у річці Інгул, у центральній частині Кіровограда. Чи стало це явище початком паводку і широко проанонсованого підтоплення спробували з'ясувати наші кореспонденти Валентина Остапчук та Володимир Кувакін, - повідомляє канал "Кіровоград".

Протягом останніх трьох діб рівень води у річці Інгул не перевищував 3 метрів 92 сантиметрів. А це означає що нині реальної загрози підтоплення обласного центру немає.

Переконатись в цьому, на власні очі, може будь - хто з кіровоградців. Ми ж разом із Сергієм Коваленком ,начальником управління з питань НС та ЦЗ населення Кіровоградської міської ради, вирушили до мосту через Інгул, що по вулиці Кірова. Тут знаходяться шандорні засувки, завдяки яким і регулюється рівень річкової води у центральній частині міста.

Факт його підвищення - беззаперечний, але звинувачувати у цьому природні явища - велика помилка.

Сюди ж до річки масово звозили сніг з усього міста.

Ці, здебільшого сірі і чорні, гори не додали привабливості загальному пейзажу. Перспектива ж їх зникнення відносно далека - друга декада березня. Найближчого тижня синоптики обіцяють, не по- весняному холодні температури.

Матінка природа милостива до кіровоградців. Чергування відлиги із мінусовими температурами сприяє поступовому сніготаненню . Про загрозу великого паводку не йдеться – принаймні, так говорять спеціалісти, але існує ймовірність локальних підтоплень. І в цьому наш співрозмовник, знову - таки схильний звинувачувати не природу, а людей.

Реальна загроза підтоплення обласного центру може виникнути якщо рівень води в Інгулі сягне позначки 5. 20 см. Спеціалісти наголошують: технічно до проведення протипаводкових заходів всі комунальні служби готові. Якщо у процес не втрутиться негативний фактор людської діяльності, Кіровоград і кіровоградці можуть спати спокійно.