весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 2 березня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/3/2/agrariyi_vimagayut_terminovih_groshei.htm
Аграрії вимагають термінових грошей! Аграрії вимагають від президента, прем`єр-міністра і Верховної ради терміново врегулювати фінансування агропромислового комплексу.

Про це йдеться у зверненні учасників Аграрного форуму, пише "Економічна правда" з посиланням га газету "Голос України".

Учасники форуму закликають владу терміново визначитися з обсягами бюджетної підтримки на 2010 рік і коштами для компенсації банківських ставок за одержаними кредитами.

Крім того вони спонукають вирішити питання фінансового забезпечення сільськогосподарських і фермерських господарств для проведення весняно-польових робіт.

Також владу попросили вдосконалити систему оподаткування сільгоспвиробників і вжити заходів для переходу на єдиний податок з розрахунку на 1 га землі.

Аграрії просять фінансово зміцнити Аграрний фонд, виділивши з держбюджету 2 млрд. грн., а аткож почати укладення форвардних контрактів на закупівлю зерна врожаю 2010 року.

Крім того, вони просять забезпечити поставку сільськогосподарським підприємствам за фіксованими цінами пального і добрив через агрофонд, не допустити різкого зростання цін на цю продукцію, а також створити Державний аграрний банк.

"Вимагаємо бюджетної підтримки у забезпеченні рівня цін на продукцію, який гарантуватиме прибутковість і подальший розвиток галузі", - йдеться у зверненні.

Перш за все, кажуть його автори, це стосується молочного і м'ясного скотарства.

Аграрії виступають за скасування рішення уряду щодо регулювання оптово-відпускних цін на соціально значущих видів продовольчих товарів.