весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 18 березня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/3/18/kirovogradskii_mer_poobicjav_osobisto.htm
Кіровоградський мер пообіцяв особисто очолити пікетування казначейства. Вчора, 17 березня, відбулась чергова нарада керівників комунальних служб Кіровограда - повідомляє кореспондент інтернет-видання "весь Кіровоград" .

Такі зустрічі керівників підприємств, що забезпечують добробут міста, відбуваються регулярно, але вчорашня не була схожа на попередні. Керівники підприємств говорили про те, що надалі продовжувати працювати в таких умовах просто неможливо. Працівники не отримують зарплати третій місяць, постачальники відмовляються надавати матеріали для роботи без оплати заборгованостей. Через це припинені роботи по відновленню освітлення вулиць, не відбувається ремонт ліфтів, повільними темпами йде робота по обрізанню дерев. Причина всюди однакова: практично повністю припинене фінансування, адже на казначейських рахунках застрягли близько півтора мільйони комунальних коштів.

Цей новий рік Україна зустріла без бюджету. Причому неприйняття Державного бюджету законодавцями, зайнятими втіленнями своїх політичних мрій, залишило без основних фінансових документів і місцеві громади. Як не крути, а попри декларацію Бюджетного кодексу про незалежність місцевих бюджетів, розподіл доходів в державі за принципом «віддайте нам, а ми доплатимо те, чого не вистачає», унеможливлює таку незалежність на практиці.

Міський голова, Володимир Пузаков, Була запросив взяти участь у нараді представника казначейства – розпорядників бюджетних коштів. Але відповідь була нерадісна – кореспондентські рахунки – порожні, з невеличких сум, які «пропускає» обласне казначейство, фінансуються лише захищені статті, а, наприклад, зарплата працівників комунальних підприємств до цієї категорії не належить.

В ході дискусії мер неодноразово говорив про те, що така ситуація є неприпустимою і інакше, як безвідповідальністю її не назвеш. Адже державні органи просто перекладають відповідальність на міську владу, не надаючи можливості представникам останньої виконувати свої функції. Громадськість не отримує достатньої інформації про стан державних фінансів, і вважає, що винувата саме місцева влада.

Працівники комунальних служб вже готові вийти на вулиці і Володимир Пузаков повністю підтримує таку позицію. Більше того, Володимир Тихонович наголосив, що відсутність ефекту від цивілізованих переговорів між мером та казначейством примусить його самого стати на чолі акції протесту комунальників.

А тим часом державне казначейство продовжує замовчувати ситуацію, що склалась.