весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 17 березня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/3/17/u_klubi_divosvit_znayut_sekreti.htm
У клубі "Дивосвіт" знають секрети самобутнього мистецтва вишивки. Якщо українська дівчина не мала власноруч вишитого весільного рушника вважали, що батьки її нічому не навчили. Невміння вишивати ще кілька століть тому викликало б щонайменше подив. Сьогодні ж з усіх сил намагаються зацікавити сучасних дівчат доторкнутися до самобутнього мистецтва їхніх прабабусь, - повідомляє канал "Кіровоград".

Клуб шанувальників декоративно-ужиткового мистецтва «Дивосвіт», що діє в обласній бібліотеці для юнацтва імені Бойченка, є одним із тих осередків, де намагаються якомога повніше ознайомити молодь з самобутньою українською культурою. Тут щомісяця влаштовують цікаві майстер-класи і опановують різними техніками декоративного мистецтва. Жінка, яка прийшла на зустріч цього разу - вишивальниця. Раїса Іванівна Корсун – росіянка за походженням, вишиває вже понад двадцять років. А розпочиналося все з вільного часу, якого було чимало.

Розпочинала майстриня з вишивки серветок. Нині ж створює і картини гладдю та авторські вишивки для українських вишиванок. Роботи в основному зберігає, хоча дуже любить дарувати знайомим та близьким. Не відмовляє і в замовленнях. Її серветки та вишиванки можна побачити не тільки на виставках, а й на людях.

Розповідаючи про різні секрети вишивки, каже – улюблена техніка – гладдю. Але вона є і найважчою. Тут немає ніяких схем як у вишивці хрестиком, до того ж власноруч треба зображати малюнок та підбирати кольорову гамму ниток. Саме у цьому запорука гарної вишивки. Учні Кіровоградського професійного ліцею побутового обслуговування слухають уважно і ловлять кожне слово. Вони – майбутні кравці. Отож мають знати усі професійні тонкощі.

Якщо хоч хтось із цих дівчат вирішать оволодіти кількома техніками вишивки, Раїса Іванівна вважатиме, що не дарма давала майстер – клас. До то ж майстриня згодна навчати усіх і кожного. Це хоч і нелегка праця – з одного боку, але з іншого – творча.